Jump to content

pravo na naknadu


Breza1974

Preporučene objave

pozdrav. prije vise godina dobio sam dozvolu od roditelja da na njihovoj kuci od tavana napravim tavanski stan i da tamo zivim. zapoceo sam sa radovima i napravio vecinu posla kad sam se ozenio. stan sam zavrsio kad sam vec bio u braku. u medjuvremenu sam se rastao a moja bivsa zena je ostala u tom stanu. sad su mi roditelji zabranili pristup kuci pa je moje pitanje dali imam pravo na naknadu u vrijednosti izgradjenog stana?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpstavljam da kuca nije etazirana i da stan nije upisan ni na Vase ni na ime bivse supruge.

Vi imate pravo na naknadu, no vj. ne u cijelom iznosu koji je ulozen jer bi sve to zajedno ulazilo u neko bracnu stecevinu Vase supruge i Vas. Isto tako, zbog pitanja cije je kuca zapravo vlasnistvo, postavlja se drugo pitanje - od koga bi vi mogli dobiti nekandu...Pokusajte kontaktirati odvjetnika kako bi dobili konkretan odgovor i pokrenuli eventualni spor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija