Jump to content

zastita prava potrosaca


non_liquet

Preporučene objave

Imam jedan problem pa me zanima kakve su mi mogucnosti u praksi ostvariti svoje pravo kao potrosaca prema prodavatelju...

Naime, o cemu se radi... Prije tjedan dana kupio sam procesor za kompjuter umotan u maramicu u jednom trgovackom centru u zagrebu... Proizvod je dakle bio bez ambalaze te su mi ga umotali u obicnu maramicu. Ja sam ga naravno pregledao "na uobicajeni nacin" te nisam primjetio da procesor ima kakav nedostatak. Nakon toga odnio sam ga kod jednog kolege koji se inace bavi kompjuterima, te mi je instalirao procesor na kompjuter i on je proradio. Ali, sto se desava, nakon svega tri puta sto sam koristio u tjedan dana racunalo, procesor je jednostavno prestao raditi.

Danas, uputim se ja u servis poznate trgovacke kuce koja se bavi racunalima i koja mi je izdala jamstveni list, te im donesem pokvareni procesor, no oni nakon malo boljeg pregleda ustanove da je procesor mehanicki ostecen i to 1/10 milimetra te ga odbijaju primiti i zamjeniti. Jos me optuze da sam ga nestrucno instalirao te da se sa svojih 400 kuna mogu pozdraviti. Sada planiram otici kod trgovca koji mi je prodao takav osteceni procesor, no nekako se osjecam da od toga ne bude nista.

Imate li koji savjet iz prakse kako da rijesim problem?

U teoriji mi je poprilicno jasno da sam kupio proizvod s greskom (iako oni tvrde da sam ja izazvao ostecenje) no kako da ja u praksi dodjem do svog prava? I kakve su mogucnosti dokazivanja tko je ostetio taj procesor? Cinjenice govore da sam ja kupio ne zapakirani proizvod u maramici te je vjerovatnije da je taj procesor bio i koristen te ostecen pri transportu, nego da sam ga ja ostetio prilikom ugradnje u kompjuter.

hvala

ps. imena i jednog i drugog trgovackog lanca objavit cu ako bude bilo potrebno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija