Jump to content

Problem sa obiteljskom nekretninom


invision123

Preporučene objave

Pozdrav svima.

Prvi put pišem ovdje jer jednostavno ne znam kome se obratiti za pomoć niti da li je ovo mjesto za ovakav specifičan problem, no međutim svaka informacija i pomoć je dobro došla. Dakle ovako, djevojka i ja živimo u kući od bake ( baka je od djevojke ). Baka je ponudila nam život ovdje jer kako je ona to tad rekla bilo joj je žao da plaćamo podstanarstvo dok ona ima par apartmana za rentanje. Na prvu je to zvučalo kao odlična ideja i stvarno smo mislili da nam dotična želi pomoći. Samim time kuća u kojoj nam je prepušten jedan kat za život je bila u kompletnom rasulu ( imamo slike i svjedoke koji to sve mogu potvrditi ). U ovih par godina što živimo tu uložili smo ogromnu svotu novaca, vremena i živaca da to sredimo da bude dostojno za život. Znači ne radi se o malim stvarima kao namještaj, prekrečit par soba i to, nego veliki zahtjevni radovi koji su uključivali kompletnu adaptaciju od vode, struje, mjenjanja starih vodovodnih cijevi, podovi, stolarija itd... Mogu ići u nedogled sa nabrajanjem ali poanta je da istaknem da su to veliki radovi i za 90 posto tih stvari još uvijek imamo račune i između ostalog i djevojka i ja smo dignuli nenamjenske kredite kako bi to sve mogli realizirati. Sve što smo radili radili smo sa dobrom voljom i sigurnošću jer ipak obitelj je to pa ajde u koga ćeš se pouzdati nego u obitelj. I sad dolazimo do problema haha, znači nismo ni u najgorim snovima mislili da će doći do toga ali eto dotična baka je u razno raznim izjavama dala jasno do znanja da smo blago rečeno popušili... Da ne idem u prevelike dubine radi se o tome da je gospođa nepouzdana i strah nas je da kuća ne završi na prodaji ili da nas jednostavno izbaci van iz xy razloga. Da napomenem, nismo problematični niti stvaramo nekakve probleme njoj, čak štoviše djevojka se brine o njoj pošto je onkološki bolesnik i zahtjeva skrb i brigu. Isto tako majka od djevojke se brine za nju i gospođa je više nego dobro zbrinuta, nedavno se preselila ispod nas kompletan kat joj je preuređen također nanovo sve što sam ja idiot isto jednim djelom financirao. Da skratim, moje pitanje je pošto je gospođa već u godinama i pokazala se podosta nepouzdanom i sve ovo što smo radili se svelo na iskorištavanje nas. Djevojka i ja smo skoro u tridesetima, imamo osjećaj kao da nam je život stao i pod kreditima smo i jednostavno nas je užasno strah. Mene zanima sad imamo li mi kakva prava u slučaju da nedaj bože nju nešto pukne ili se desi nekakva situacija gdje će ona tu kompletnu nekretninu nekretninu pokloniti nekome ili prodati ili bilo šta u tom smjeru. Čak smo htjeli to i kupiti od nje i da smo u miru svi ali em traži ogromnu cifru, em malo bi prodala pa malo nebi, pa ovo pa ono. Iako je cifra velika koju traži za nekretninu mogli bi to nekako i realizirati samo kažem opet kad bi krenuli u realizaciju strah nas je sa obzirom na njene komentare, izjave, razmišljanja i reakcije. I iskreno radije bi si kupili nešto što dalje od nje i samo da se maknemo od nje i njenog trovanja ali problem je što smo već jako velike novce uložili dosad. Bubnut ću cifru između 30-50 k eura ukupno i sad i ako odemo opet smo napravili samo još gore. Ako itko ima savjet bilo kakav puno bi nam značilo. Kažem, nas najviše brine da zbog nekog razloga ne završimo na cesti ili ona odjednom to proda pokloni a mi mladi, nadobudni ko nas j... Razumijem da ionako da smo živjeli negdje trebali bi plaćati podstanarstvo i ako i to uzmemo u obzir opet smo debelo preplatili to sve :). Šta dalje? Šta činiti? Ima li kakvih načina da se osiguramo? Živimo tu malo više od dvije godine, nit smo prijavljeni nit nas je htjela prijaviti i stvarno nas je strah nakon svega što smo proživjeli sa njom jer je stvarno sposobna to možda i pokloniti nekom strancu što je najgore. Možda se vama čini to sve čudno ali je tako. Isprike ako je predugačak tekst ili ako sam fulao skroz temu ali ne znamo šta da radimo više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija