Jump to content

poticajno zapošljavanje iliti M1???


buterfly

Preporučene objave

Dali mi netko može reći nešto o tom poticajnom zapošljavanju? Naime, tražim posao odvjetničkog vježbenika i svi odvjetnici me pitaju dali imam tu mogućnost, tj. uvjet im je da mi je to prvo zapošljavanje, da nisam bila prije u radnom odnosu!!! A bila sam, imam radni staž 1 godinu. Da li će mi to biti problem? Da li svi odvj. uredi traže taj uvjet? Pa zar nije to ukinuto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sufinanciranje zapošljavanja mladih osoba bez radnog iskustva (Mjera 1.)

 

 

 

Ciljane skupine:

 

*

Nezaposlene osobe do 25 godina starosti

o

bez zanimanja (nezavršeno osnovno obrazovanje i završeno osnovno obrazovanje),

o

pomoćnih zanimanja (završeno osnovno obrazovanje uz stručno osposobljavanje),

o

strukovnih zanimanja,

o

srednje, više i visoke razine obrazovanja,

o

najmanje 6 mjeseci na evidenciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje ili prijava u evidenciju Zavoda u roku od 90 dana od dana završetka redovnog obrazovanja ili 90 dana od dana diplomiranja,

o

bez radnog iskustva u ili izvan zanimanja.

 

*

Nezaposlene osobe do 29 godina starosti

o

srednje, više i visoke razine obrazovanja,

o

najmanje 6 mjeseci na evidenciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje ili prijava u evidenciju Zavoda u roku 90 dana od dana završetka redovnog obrazovanja za osobe sa srednjim stupnjem obrazovanja ili 90 dana od dana diplomiranja za osobe s višim ili visokim stupnjem obrazovanja,

o

bez radnog iskustva ili najviše do 6 mjeseci iskustva izvan zvanja/zanimanja,

o

sufinanciranje zapošljavanja je usmjereno na pripravničko stažiranje u zvanju/zanimanju.

 

Visina i trajanje subvencije:

 

1.

za osobe bez zanimanja mjesečna subvencija prema osnovici od 2.169,65 kn (članak 4. Naredbe) u trajanju od 18 mjeseci u iznosu od:

*

50% za male poslodavce ili 1.084,80 kn,

*

40% za srednje poslodavce ili 867,90 kn i

*

30% za velike poslodavce ili 650,90 kn

 

2.

za osobe strukovnih zanimanja i srednje obrazovne razine subvencija prema osnovici od 4.029,35 kn (članak 6. Naredbe) u trajanju od 12 mjeseci u iznosu od:

*

50% za male poslodavce ili 2.014,70 kn,

*

40% za srednje poslodavce ili 1.611,70 kn i

*

20% za velike poslodavce ili 805,90 kn

 

3.

osobe više i visoke razine obrazovanja mjesečna subvencija prema osnovici prosječne plaće u 2005. od 6.199,00 kn (članak 3. Naredbe) umanjenu za 20% u trajanju od 12 mjeseci, a u najdužem trajanju od 18 mjeseci za osobe kojima je zakonom propisana dužina pripravničkog staža u iznosu od:

o

50% za male poslodavce ili 2.479,60 kn,

o

40% za srednje poslodavce ili 1.983,70 kn i

o

20% za velike poslodavce ili 991,90 kn

 

Dodatni kriterij

 

Potpore se ne odobravaju:

 

*

za zanimanja/zvanja tražena na tržištu rada i brzo zapošljiva: diplomirani farmaceut, magistar farmacije, profesor engleskog jezika, profesor hrvatskog jezika, profesor njemačkog jezika, diplomirani arhitekt, građevinski inženjer, diplomirani strojarski inženjer, diplomirani informatičar, diplomirani matematičar, diplomirani inženjer elektrotehnike*, diplomirani inženjer računalstva, viši fizioterapeut, veterinar, diplomirani agronom, diplomirani geodet

(*za zanimanje diplomirani inženjer elektrotehnike moguće je odobriti potporu samo u Splitsko-dalmatinskoj županiji uz uvjet da je sjedište poslodavca na području županije i da je nezaposlena osoba prijavljena u evidenciji nezaposlenih Područne službe Split)

*

prije ocjene zahtjeva područna služba obvezna je provjeriti broj prijavljenih osoba traženog zanimanja/zvanja, te ukoliko je razvidno da se temeljem navedenih uvjeta iz TR-a neće moći osigurati zamjenska osoba traženog zanimanja potpora se ne odobrava,

*

navedeni uvjet obvezan je posebno u slučajevima kada poslodavac prilikom dostave Zahtjeva za dodjelu potpore i TR-a ima odabranu osobu i nije koristio aktivnosti posredovanja, bez obzira što poslodavac i osoba zadovoljavaju formalne uvjete za dodjelu potpore.

 

 

 

Više informacija možeš naći na http://www.hzz.hr/default.aspx?id=5040

 

I upravo zbog tih mjera ja, jer sam zapolena, uopće niti do intervjua ne mogu doći..... :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija