Jump to content

Darovni ugovor sinu i pravo uknjizbe


melitai

Preporučene objave

Poštovani! Posjedujem obiteljsku kuću sa stanom u prizemlju i stanom na katu koji je izgradio moj sin pa legalizirao i sada povise garaže uz kuću sa svim urednikm papirima gradi stan od nekih 55 m2

Pošto je čestica zemlje na meni i stan ispod sve se vodi na moje ime a oni bi sad dizali kredit pa bi im ja rado ustupilo darovnim ugovorom taj gornji stan pravo nagodradnje apartmana i pola okućnice

Dali će se sin moći odmah uknjižiti na taj dio znam da poreza nema ili taj postupak traje.Unaprijed hvala na odgovoru.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morate prvo etažirati zgradu. Dakle, ako se u zemljišnim knjigama trenutno vodi samo kuća, koja nije etažirana, prvo morate napraviti etažiranje da se sin može upisati na točno određeni stan. Što se tiče stana koji nadograđuje, on se u ovom trenutku ne može upisati, pa bi bilo dobro pričekati dovršetak izgradnje tog stana, pa tek onda napraviti etažiranje.

U ovome trenutku, bez etažiranja, sinu možete prenijeti samo suvlasnički dio cijele nekretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija