Jump to content

Napad psa na drugog psa


antištić

Preporučene objave

Šetajući po javnoj površini šetnici gdje je bilo dosta prolaznika s psom kojega sam držao na povodu(radi se o malom psu 6 kg) do nas je bez nadzora dotrčao pas (kangal) koji je stao ispred nas.Mislio sam da će samo "ponjušiti" ali nije bilo tako.Ta ogromna moram reći zvijer je ničim izazvana uhvatila moga psa u ralje i počela ga gristi i udarati o pod držeći ga u zubima.Nakon neznam koliko vremena a za mene je to bila vječnost došao je vlasnik i nekako udaljio svoga psa od moga.Moj pas je jako krvario.Pozvao sam policiju koja je jako brzo došla i koji su podnijeli obavezni prekršajni protiv vlasnika nakon čega sam ja psa odveo veterinaru gdje mu je ukazana pomoć,odmah je operiran i pružena mu je ostala pomoć u vidu injekcija i svega ostalog.Vlasnik ovoga psa je bio stranac(drž treće zemlje,Južna Amerika).Nakon par sati,istoga dana ponovno smo vidjeli vlasnika kangala kojega je tada držao na lancu dok se sa njim u društvu nalazila još jedna osoba koja je takodjer imala sa sobom psa Kangala.Iste smo upoznali o tome da stanje našega psa jako teško i da postoji mogućnost da će uginuti,na što su isti nama ustupili  brojeve telefona,mail adrese,slike putovnica uz dogovor da će nam se javiti pa čak i podmiriti troškove liječenja.Stanje našega psa se iz dana u dan pogoršavalo da bi nakon tri dana od zadobivenih ozljedauginuo u veterinarskoj ambulanti.U više navrata smo pokušali kontaktirati vlasnike kangala,ali se nisu javljali tj blokirali su naše brojeve a samim tim nismo mogli stupiti u nikakav kontakt sa njima.Molim neki savjet ili upute što činiti dalje po pitanju privatne tužbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi protiv njih možete podnijeti tužbu radi naknade štete pred hrvatskim sudom (u mjestu u kojem se napad dogodio). Postupak će potrajati, jer će im se sva pošta dostavljati diplomatskim putem. Ipak, čak i kad/ako dobijete pravomoćnu presudu u svoju korist, teško ćete se uspjeti naplatiti ako nemaju nikakvu imovinu u RH. Dakle, vjerojatno ćete morati voditi postupak radi priznanja te naše sudske odluke u njihovoj državi i tek nakon toga tamo provesti prisilnu naplatu, pa procijenite koliko vam se to sve uopće isplati raditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaki poduzeti korak u toj vašoj avanturi tužbe (nabijene po vas negativnom energijom) će vas opetovano podsjetiti na vašeg ljubimca, stradalog na tako okrutan način, kojeg vam nitko i nikada više ne može niti vratiti niti nadomjestiti.

Vjerojatno ne računate s materijanom zadovoljštinom, a moralna satisfakcija je upitna, obzirom na dosadašnje (nehajno i bezobzirno) ponašanje vlasnika psa za vrijeme boravka u Hrvatskoj.

Moj savjet je, da kad vas mine prva bol za vašim psom,  da otiđete u najbliže skonište za pse i pronađete nekog nesretnika o kojem bi se brinuli (bit će vam do neba zahvalan), a i vaš pokojni pas bi bio zadovoljan s vašim postupkom, vjerojatno više nego osvetničkom avanturom tužbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Antun 56 hvala puno na vašem savjetu.Vaše pisanje me je prvi puta u ovih 10 dana od kada je napadnut moj pas donekle dovelo do toga da STANEM NA LOPTU I O SVEMU DOBRO PROMISLIM.Ali opet ne mogu shvatiti kakvi su to ljudi koji takve pse,za koje je dokazano da nisu društveni-socijalizirani,niti to mogu ikada postati, vode u prostore gdje ima čak i puno djece.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bih samo dodao da podizanjem tužbe zapravo nećete dobiti niti ikakvu moralnu zadovoljštinu, pogotovo ako tuženici ne budu dolazili na sud. Dakle, vrlo lako se može dogoditi da vi trošite novce i živce na postupak kod nas, a oni uredno bace u smeće svaki poziv koji prime diplomatskim putem i uopće se ne nerviraju oko toga, jer ih nema u Hrvatskoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , antištić je napisao:

Ali opet ne mogu shvatiti kakvi su to ljudi koji takve pse,za koje je dokazano da nisu društveni-socijalizirani,niti to mogu ikada postati, vode u prostore gdje ima čak i puno djece.

Taj dio komentara da razmislite o profilu ljudi koji drže tu pasminu sam izbrisala, ali vidim da ste ispravno detektirali problem, jer u pravilu je pas dobronamjeran koliko je njegov vlasnik dobronamjeran. Sada bih vam mogla navoditi primjere pasa opasnih pasmina koji su sasvim pristojno socijalizirani i blagonakloni prema djeci (ali bih se rasplinula).

Mog psa je nedavno napala američka akita koja je bila u društvu druge američke akite i šetala slobodno, pa se, kad nas je ugledala preko cijele livade zatrčala da se obračuna s mojom kujom na povodcu koju je otprije imala na piku (i ona nije socijalizirana, dok je bila štene igrala sa svim psima, pa i mojim, a kad je odrasla, osilila se pa sada napada pse, i nikome ništa). Moj pas ima hrabro srce (ali je upola lakša od američke akite), pa se lavovski oduprla da zaštiti i mene i sebe ("ispekla je zanat" za vrijeme polugodišnjeg boravka u skloništu za pse). Da nije dotrčala vlasnica psa, tko zna što bi bilo...ovako je moj pas samo izvukao kraći kraj. Vlasnicu čak i poznam - te imam svoje mišljenje o njoj, a moja kuja sada  izbjegava u širokom luku susret s njenom kujom - i život ide dalje...

Ovo nesretno iskustvo vam navodim kao primjer da se takvo što dešava gotovo svakodnevno -svaki vlasnik psa vam može ispričati sličan sukob koji je doživio sa svojim psom, a osobno mogu navesti tri primjera malih pasa koji su tragično stradali u zubima velikog psa poput vašeg, i to od poznatih vlasnika. Vlasnici malih pasa su u pravilu odustajali od sudskog progona vlasnika velikog psa, iz razloga koje sam navela u prethodnom postu.

Iz srca vam nitko ne može ukloniti uspomenu na vašeg psića, a vi još jednom promislite o mom terapeutskom savjetu... 🖖😊 Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija