Jump to content

Otvaranje obrta - upis djelatnosti


inuit

Preporučene objave

Poštovani,

imam u planu otvoriti paušalni obrt, ali nailazim na problem kod upisa jedne od djelatnosti koja me interesira. Pravio bih kajake po narudžbi, a oni ulaze u vezanu djelatnost NKD 30.12 - Gradnja čamaca za razonodu i sportskih čamaca, gdje je potreban majstorski ispit - graditelj brodova, kojeg nemam. Pokušao sam vidjeti sa odjelom za gospodarstvo/ministarstvom ako bi diploma Elektrotehničkog fakulteta prošla jer je fakultet srodan sa Fakultetom strojarstva i brodogradnje, ali ipak ne prolazi (zakon o obrtu, cl.10. st.1. i 2.). Majstorski bih isao polagati, ali radno iskustvo od 4 god. u tom zanimanju mi predstavlja problem.

Proizvod bi se izradjivao od drveta i poliamid(najlonske) tkanine.

Interesira me mogu li legalno izradjivati/prodati proizvod pod djelatnosti kao sto je npr 32.99 Ostala prerađivačka industrija, d. n. ili neka druga, ako bih ga prodao kao ukras, suvenir?

Pronašao sam nešto slično ovdje na forumu, npr. gdje je potreban majstorski za stolara, ljudi prave ukrasni stolić pod 32.99 ili 16.29., ali nisam siguran je li ovo izvedivo u mom slučaju.

Ne pronalazim gdje zakon točno definira ukras jer u mom slučaju ovo bi bio malo duži ukras :)

Unaprijed hvala.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija