Jump to content

Zlouporaba odvj punomoći- oštećenik, prometna, smrt


Barbara_B

Preporučene objave

Poštovani, 

U prometnoj nesreći prije skoro 2 god mi je poginula majka a otac je dobio teške tjelesne ozljede. 
Dogovoreno je odvj. zastupanje, odvjetnik iz Zagreba koji se obavezao preuzeti sve slučajeve s osiguranjima 
i kazneni postupak. 
Jasno smo izjasnili da želimo iskoristiti naše pravo oštećenika da sudjelujemo u procesu. 
Bili smo informirani da su kazne preblage i da to traje oko 2 godine, ali da će našim sudjelovanjem DORH vidjeti da nam je stalo, 
te da neće biti preblaga kazna. 

Odvjetnik je odradio što je obećao sa osiguranjima i smatrali smo da je sve u redu. 
Naplatio se odmah i dogovoreno je da to bude i naknada za kazneni postupak. 
Od 2022. do 2023. smo dobili samo šture informacije, te na moj upit  u 07. mj 2023. trebamo li sudjelovati na nekoj sjednici Optužnog vijeća ( a rečeno je da želimo, pitano je 
Je li to faza kada se mi kao oštećenici uključujemo) odgovoreno mi je da ne. 

U ožujku, travnju i svibnju 2024. mi odvjetnik ne odgovara apsolutno ništa za kazneni predmet. 
Napokon organiziram osobni uvid u spis. I tu sam bila spriječena jer sam dobivala raznorazne informacije kome se treba javiti i gdje je spis točno
te nisam iz tog grada. 

Imam što i vidjeti- presuda za okrivljenicu za nesumnjivo izazivanje prometne nesreće u kojoj je umrla majka te teže ozlijeđen otac je 
RAD ZA OĆE DOBRO ( 660 SATI) nikakva uvjetna kazna. Odlučeno sporazumom iza zatvorenih vrata na toj istoj sjednici za koju nam je rečeno 
da nije ništa značajno za slučaj. 

Ženi je na dan nesreće dijagnosticiran narkotik psihodisleptik u krvi, dok su svi ostali sudionici čisti. 
Odvjetnica DORH-a je odugovlačila 2 mjeseca i 10 dana dok nije navodno istu krv i urin poslala u Zg na vještačenje, gdje vidi čuda- droge više nema. 
Navela je MUP-u da to vještačenje NIJE HITNA DOKAZNA RADNJA te da pričekaju dok ona ne zaprimi njihovu kaznenu prijavu. 

E da, presuda je bila prije 10 mjeseci. Da nisam kopala odvjetnik mi nikad ne bi rekao. 
Također na telefonu mi je lagao, da je dobio presudu- a iz spisa se vidi da nije, i da je pukim previdom nije poslao i da se ispričava kao i za mailove na koje nije odgovorio. 

Prijavila sam ga komori. 
Razmišljam o privatnoj tužbi. 

A najgore od svega je što njegovim nesudjelovanjem smo možda nepovratno izgubili pravo da nešto kažemo, da ne bude kao da je žena mačku na cesti pregazila. 
Otišla sam kod novog odvjetnika. On se baš i ne bi zamjerao drugim odvjetnicima, i rekao je da imam još 10 ak dana ( zbog mj dana od saznanja presude) za pokušaj 
Ponovnog otvaranja postupka ( te da on to možda ne bi jer bi trebalo kao razlog navesti- Nezastupanje i zlouporabu punomoći od starog odvjetnika). 
Također ponudio je i izvanredni pravni lijek- Zahtjev za zaštitu zakonitosti. Za to navodno nema roka i da bi se tu moglo dobiti jer bi se usporedila sudska praksa , odnosno kazne za druge ljude za slične stvari koje su uglavnom strože. 

Što vi mislite? Neke preporuke za odvjetnike koji su kvalitetni, a ne boje se ići protiv drugih odvjetnika i DORH-a? 

Spremni smo na sve opcije. Moja majka je radila u MUP-u preko 30 godina, uzorna građanka i da je ovako izda sistem za kojeg je radila 
nema šanse da dozvolimo bez borbe. 

Hvala Vam unaprijed. 
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija