Jump to content

Porodinja naknada


Sanja 284

Preporučene objave

Postovani danas sam dobila poziv iz Hzzo-a u vezi moje porodinje naknade. Naime radila sam za dvije udruge kao asistenat i otisla sam na porodinji 45 dana prije poroda . U Hzzo sam odnjela sve papire koje su me trazili za to i jos pitam doticnu gospođu da li imam pravo na 3 g biti doma s obzirom da imam troje djece ,ali jedno je punoljetno. Nije bila sigurna , zvala je neku drugo koja isto nije znala i kao nek dodem kad djete navrsi 5 mj i donesem im ponovno znahtjev pa ce vidjet. Ja sam zahtjev odnjela u ponedjeljak i tamo su mi rekli da kao stvaim 6 mj na zahtjev, a sljedecih 28 mj ide automatski kad ovih 6 zavrsi, osim ako ja nedam zahtjev da idem raditi. Danas me zove druga sluzbenica koja me prvo pitala jel budem podnjela zahtjev i kazem da sam odnjela ga jos u ponedjeljak i da sam navodno zaposlena na 4 h kod jednog poslodavca jer me drugi sa 1.1. 2024. G odjavio. I da cu morati vratiti pola novca u zadnjih 6 mj. Mene poslodavac opce nije ni obavjestio niti bilo sto poslao doma da sam odjavljena niti sam ja sto potipisvala. I zasto ja to nisam javila zavodu da sam odjavljena . Ja to nisam mogla javiti nikom kad ja nisam ni znala da su me odjavili. Zanima me da li je to stvarno tako kako sluzbenica sada prica. Ili ta poridinja naknada ide prema zadnjih 6 mj kako sam dobivala placu. I kako me je poslodavac mogao odjaviti bez da me nije onda obavjestio o tome ili da sam ja potisala otkaz.  Zanimju me moja prava i sto ja mogu napraviti u vezi ove situacije ili ja to moram tako kako je sluzbenica rekla .

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija