Jump to content

Etaziranje kuce kad su nepoznati suvlasnici


lara1234

Preporučene objave

Pozdrav, molim za savjet vezano oko etaziranja kuce. 

Naime, ja, majka I brat smo suvlasnici kuce, svatko u odredjenim omjerima. Ali, pri kupnji kuce, u prizemlju je ostao tadasnji "vlasnik" koji nije upisan ni u vlasnickom listu niti u zemljisnim knjigama. Pod 1/3 su upisani ljudi koji su tu navodno zivjeli prije vise od 50 godina. Susjed navodno nema nikakvog dokaza O stjecanju te nekretnine, tvrdi da je to njegov otac kupio davnih dana, medjutim oni se nigdje u papirima ne navode. 

Kako ja I majka posjedujemo svaka po kat kuce sa dva manja apartmana, voljne smo to prodati, ali nazalost nitko nije zainteresiran ulazitit u suvlasnistvo bez jasno definiranog etaziranja. 

Ja bi htjela pokrenuti postupak etaziranja, ali kako to izvesti obzirom na trenutnu situaciju s susjedom. 

Dali se njega ista pita ili u ovom slucaju treba traziti nasljednike osoba koje se vode u vlasnickom listu kao suvlasnici njegovog dijela. 

Hvala svima na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeste sigurni da taj stan u prizemlju nije upisan u KPU barem? Ako je to zaseban stan, naravno. Provjerite na ZK odjelu po prezimenu tog susjeda i detaljno proučite sve upise na toj kat.čestici.

Tu bi najprije trebao ići Pojedinačni ispravni postupak, uz dokaze koje imate. Postoji li kakav Ugovor za tog susjeda? 

Budite oprezni jer u situaciji kada predmetni stan nije upisan u zemljišnoj knjizi onda ne postoji ni opravdan razlog za provođenje pojedinačnog ispravnog postupka već se ispravak može tražiti kroz postupak povezivanja zemljišne knjige i knjige položenih ugovora prema odredbama Pravilnika o povezivanju zemljišne knjige i knjige položenih ugovora i upisu vlasništva posebnog dijela nekretnine – etažnog vlasništva. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani, 

Zahvaljujem na odgovoru. 

Stan u prizemlju nije upisan u KPU, niti igdje postoji ikakva zabiljezba O kupoprodaji. To sto susjed tvrdi da je njegov otac to navodno kupio, mi za to dokaza nismo nasli. 

Naime osim nas suvlasnika na razlicite dijelove , na njegovu 1/3 spominju se prezimenom isti ljudi od kojih je moj pokojni otac kupio ostatak kuce. Medjutim I prije 25 godina kad je kuca kupljena radilo se od dvjema starim sestrama koje su to prodale da bi isle u dom zivjeti. One su sada sigruno pokojne, bez djece,, nasljednika. 

Susjed nikada nije imao nikakav problem, svi stariji susjedi potvrdjuju njegovu pricu da se on u toj kuci rodio, da su tu sigurno preko 50 godina. Medjutim, kako se ni njegovi roditelji, a ni on ne spominju nigdje u papirima, ni on npr. Nije mogao napraviti kategorizaciju za iznajmljivanje jer nema dokaz O vlasnistvu. 

Ja sam mu sugerirala da barem nekakom dosjeloscu proba ishodovati vlasnistvo, medjutim on je totalno inertan po tom pitanju. 

Posto nam se ne da cekati njega da svoje stvari rjesi, zato I gledamo nacin kako onda rjesiti barem nas dio na kojem smo uredno upisani. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija