Jump to content

Prigovor na upis nekretnine


trajekt

Preporučene objave

Zemljišni sud izdao je rješenje o uknjižbi nekretnine, sa pravom prigovora na rješenje u roku od 15 dana.
Uknjižba je izvršena 20.05.2024, znači pravo prigovora isteklo je 07.06.2024, međutim na vlasničkom listu uvedena je napomena, pravo prigovora i ispravka do 08.07.2024. Nakon isteka prava na prigovor 08.07.24, na vlasničkim listovima uvedena je nova napomena sa pravom prigovora do 15.12.24.  Napominjem da do sada nije bilo nikakvog prigovora. Da je neko imao prigovor, vjerovatno bi iskoristio to pravo do 08.07.24.
Zanima me da li postoji zakonski rok za prigovor na uknjižbu, odnosno da li sud može bez obrazloženja pomaknuti rok za punih 6 mjeseci? Da li postoji zakonska odredba koja omogućava sudu da dozvoljava pravo na prigovor punih 8 mjeseci? Sa ovako "nečistim" vlasničkim listom ja ne mogu raspolagati svojom nekretninom, a ko mi garantira da sud neće opet bezrazložno pomaknuti rok za prigovor.
Zahvaljujem na pomoći i eventualnom svjetu.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija