Jump to content

GO na 20 sati tjedno


Michasf

Preporučene objave

Poštovani 

Radila sam i do sad na pola radnog vremena kao umirovljenik, i imala puni godišnji odmor tj 30 radnih dana, ne ovisno dali sam radila pet dana po 4 sata, ili četri dana po 5 sati.

Međutim, ove godine sam promijenila poslodavca i radim isto tj četri dana po 5 sati jer tako šef poslovnice odlučio, ali kolege mi govore da ne mogu imati puni godišnji?

Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 27. 08. 2024. u 17:39, Michasf je napisao:

Poštovani 

Radila sam i do sad na pola radnog vremena kao umirovljenik, i imala puni godišnji odmor tj 30 radnih dana, ne ovisno dali sam radila pet dana po 4 sata, ili četri dana po 5 sati.

Međutim, ove godine sam promijenila poslodavca i radim isto tj četri dana po 5 sati jer tako šef poslovnice odlučio, ali kolege mi govore da ne mogu imati puni godišnji?

Hvala 

 
''Poslodavcu jedino ostaje mogućnost da pravilnikom o radu, ili, s druge strane, kolektivnim ugovorom, odnosno ugovorom o radu propiše odnosno ugovori da će radnici koji rade u nepunom radnom vremenu imati pravo na nešto manji broj dodatnih dana godišnjeg odmora, povrh onog minimalnog zajamčenog ZR-om, što bi, s obzirom na njihov manji radni angažman od ostalih radnika, bilo i pravično.''
 
Dakle to bi bilo minimalnih 20 dana + vaš ugovor/pravilnik/kolektivni ugovor.
Samo ga zatražite na uvid i sve informacije ćete dobiti !
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija