Jump to content

Ugovovor o dozivotnom izdrzavanju zatajen na ostavinskoj raspravi


Ala

Preporučene objave

Napravljen je ugovor o dozivotnom izdrzavanju izmedju mog sada bivseg supruga i njegove majke. Oboje smo radili I finansijski se brinuli o majci. Majka mu zauzvrat na osnovu ugovora ostavlja 64 m2 stan. Ugovor sastavljen 1998 a moja pokojna svekrva je preminula u Maju 2005. Moj sada bivsi muz je bez mog znanja izasao na ostavinsku raspravu sa bratom koji se nije nalazio na rjesenju o dozivotnom izdrzavanju dok sam ja bila na radu u inostranstvu ( s obzirom da nije radio u to vrijeme od Avgusta 2003 pa sve do konacnog rjesenja o razvodu ja sam bila ta koja je nastavila da finansijski izdrzava i njega i moju pokojnu svekrvu) i zatajivsi ugovor o dozivotnom izdrzavanju napravio to kao zaostavstinu poslije majke. Brat i moj bivsi suprug su se dogovorili o isplati " dijela mog bivseg muza " u vrijednosti 12500 eura. Moj bivsi muz je pare stavio na svoj racun na koji nisam dobila ovlastenje. Ja sam predala zahtjev za rastavu jer su odnosi bili poremeceni. Jos da bude gore Za isplatu 12500 eura mom bivsem muzu brat je digao hipoteku na taj isti stan. Banka je isplatila novac bratu , sud donijo presudu kao da se radi o zaostavstini poslije smrti roditelja a ja koja sam doprinjela izdrzavanju i jednih i drugih sam ostala kratkih rukava. Na koji nacin bih mogla da ostvarim uskracena prava i da li je to sad trenutno i moguce s obzirom da je sta pod hipotekom.

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija