Jump to content

Ugovor o radu prije započinjanja rada


ZastoJa

Preporučene objave

Zanima me na koji se način radnik može zaštiti u situaciji kada pronađe drugi posao, da otkaz odn. radi otkazni rok, od toga da se novi poslodavac ne predomisli i na kraju ga ne zaposli i/ili od toga da se ne drži dogovora?

 

Malo sam spetljala, ali evo primjera. Moj kolega iz kancelarije se sa našim sadašnjim poslodavcem dogovorio da će datuma tog i tog stupiti na radno mjesto to i to sa plaćom tom i tom, dao otkaz u staroj firmi, a ovaj naš mu dao ugovor na drugo radno mjesto manje plaćeno i koje nema veze sa tim što je dogovarano. A u mom slučaju je bila situacija da mi je data manja plaća nego je bilo dogovoreno.

 

Što poduzeti da nam se u buduće ne dogodi isto? Razmišljam slijedeće: poslodavac ti da ugovor unaprijed, u kojem stoji dan kada ste ga potpisali i datum kada ćete stupiti na rad i sve ostalo što ugovor mora sadržavati. Jel' se to danas u praksi uopće tako radi ili ne? Naišla sam na par mišljenja da se to ni ne smije, kao potpisivati ugovor unaprijed, makar meni kao laiku to nema smilsla. Može li se izdati potvrda da će se sklopiti ugovor negdje za dva tjedna, mjesec dana ili kada već i uvjete koje će sadržavati?

 

A-ha, i imam još jedno pitanje: da li svaki odjel mora imati voditelja ili u tom odjelu mogu svi biti sa istim radnim mjestom, kao npr. da su svi referenti nabave?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što poduzeti da nam se u buduće ne dogodi isto? Razmišljam slijedeće: poslodavac ti da ugovor unaprijed, u kojem stoji dan kada ste ga potpisali i datum kada ćete stupiti na rad i sve ostalo što ugovor mora sadržavati. Jel' se to danas u praksi uopće tako radi ili ne? Naišla sam na par mišljenja da se to ni ne smije, kao potpisivati ugovor unaprijed, makar meni kao laiku to nema smilsla. Može li se izdati potvrda da će se sklopiti ugovor negdje za dva tjedna, mjesec dana ili kada već i uvjete koje će sadržavati?

 

Ugovor o radu može se potpisati (sklopiti) i prije no što se stupi na rad. U teroriji na rad ni nije potrebno stupiti da bi ugovor o radu stupio na snagu.

 

A-ha, i imam još jedno pitanje: da li svaki odjel mora imati voditelja ili iu tom odjelu mogu svi biti sa istim radnim mjestom, kao npr. da su svi referenti nabave.

 

Obzirom da radiš u privatnom sektoru odgovor je može ali ne mora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija