Jump to content

Naknada štete kod ozljeda nastalih usljed estetskih zahvata


crnka-26

Preporučene objave

Mene muči jedan pravni problem i ne znam da li sam na pravome mjesto da me savjetujete, ali probati ću i nadam se da ćete mi uspjeti pomoći. Prije godinu dana radila sam tretman trajne šminke gdje je došlo do trajnih oštečenja tj. ožiljka na licu. Odvjetnik kojem sam se obratila za pomoć čim se to dogodilo i dok sam još krvarila, a sve nakon što sam bila u Udruzi za zaštitu potrošača koja me na tog odvjetnika i indirektno uputila, brzo me uvjerio kako mi taj slučaj svakako možemo dobiti i praktički mi je pokupio novac. Iako nije velika cifra u pitanju (500 kuna) umjesto da me savjetovao da sačekamo i vidimo kako će biti kroz par mjeseci, on je iskoristio razdoblje u kojem sam još imala ranu na licu i bila jako emotivno ranjiva te podnio tužbu i zatražio naknadu štete od cca 2000 eura. Nakon nekoliko mjeseci moje stanje se popravilo, te mi je odvjetnik savjetovao da se povućem jer da su šanse da dobijem praktički nikakve, ali ja bi u tom slučaju morala platiti sve troškove, a nisam u takvoj financijskoj situciji da to mogu. Tražila sam od njega da zatražimo nagodbu, što je on navodno i učinio (ja nisam vidjela dokumente koji na to ukazuju), međutim, kako je svota koju su oni ponudili bila jako mala (4 puta od one koju smo tražili), on ju je odbio bez da je mene savjetovao. Potom, kada je bila zakazana rasprava nije me obavijestio, tako da se ja nisam pojavila jer nisam znala, ali je on dobio troškove da bi potom meni otkazao svoju punomoć, te me u slučaju ako postupak zavši nagodbom ne traži ništa, a ako nastavim sa postupkom traži me još dio troškova. Nije mi krivo sto sam mu dala tih 500kn, ali doveo me u jednu losu poziciju u kojoj se nalazim sama i bez icije pomoci. Ja se sada nalazim u lošoj situaciji, jer mi se stanje znatno popravilo, mada mali ožiljak će uvijek biti (znači mogla bi izgubiti u ovome postupku), imam samo troškove koje moram platiti ako odustanem od slučaja, nemam više odvjetnika, ako ponovo tražim nagodbu moram sve sama obavljati, a opet ako nastavim sa procesom troškovi vještaka i ostali troškovi iznositi će još barem 5 tisuća kuna. Ne mogu zaboraviti ni troškove koje moram refundirati drugoj strani. Nisam pametna što da činim, najrađe bi odustala od svega, ali nemam odakle sve te troškove platiti! Ispričavam se na dugačkoj priči i nadam se da ćete mi barem malo uspjeti pomoći! Od srca se zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija