Jump to content

Zastara i osiguranje


gagic

Preporučene objave

Potrebna konzultacija.

 

Imala sam prometnu pocetkom 2006.g i od tada nikakvih vijesti o daljem toku postupka (prekrsajnog). Cula sam da se u Prekrsajnom sudu moze dobiti podatak o tome da li je postupak uopće vođen.

 

E sad, ukoliko je postupak obustavljen (zastara), mogu li ja dobiti neku potvrdu o tome, te sa tim od osiguravatelja drugog sudionika naplatiti stetu po njegovoj polici obveznog osiguranja?

 

Ovo bi se moglo preformulirati i ovako: da li je za naplatu stete potrebno da je drugi sudionik oglasen krivim ili je dovoljno sto ja nisam proglasena krivom (npr. postupak obustavljen zbog zastare)??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam imala jedan slucaj prije 5 godina kada sam se sudarila sa zenskom, nista strasno, ali smo obadvije u pocetku bile okrivljenice, ali se tokom sudjenja kao dokazalo da sam ja ipak jedini krivac jer sam slavila rodjendan i jelte malo napuhala :) Ali mi pravomocno rjesenje nikada nije doslo o mojoj krivici, normalno ja sam slala i zalbu visokom prekrsajnom sudu, da bi nakon nekog vremena to samo stagniralo i doslo mi je doma rjesenje o zastari. Sta se osiguranja tice svako je platio svoju stetu na autu, no medjutim tu nastaje drugi problem, sad mene moje osiguranje tereti da ja moram platit basnoslovnu cifru koju je navodno njoj isplaceno, tako da cemo se sad tuzit preko gradjanske parnice. Znaci osiguranje placa stetu samo ako je druga osoba kriva, ili ako imas kasko (a i onda ti treba rjesenje da nisi kriva)...u protivnom placas sama...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje osiguranje nije platilo njenu stetu u tome je stvar..i da me tereti za normalnu cifru popravka, koja je i procijenjena, i koju bih platila, ne bih nista rekla, ali ovo sto oni traze su mutni poslovi i muljaza... :-? A sto se osiguranja tice, ne smiju isplacivat nikakve novce dok se ne dobije konacno i pravomocno rjesenje o krivnji....zato...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sanja_25 je napisao:

Moje osiguranje nije platilo njenu stetu u tome je stvar..i da me tereti za normalnu cifru popravka, koja je i procijenjena, i koju bih platila, ne bih nista rekla, ali ovo sto oni traze su mutni poslovi i muljaza... :-? A sto se osiguranja tice, ne smiju isplacivat nikakve novce dok se ne dobije konacno i pravomocno rjesenje o krivnji....zato...a i ne raspravlja se ovdje o meni..samo sam kolegici nize htjela priblizit situaciju kad mora platit a kad ne :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija