Jump to content

Kazna za upravljanje vozilom pod utjecajem alkohola


login111

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

 

Zbog vožnje pod utjecajem alkohola (recimo 1,89 promila) propisana je kazna u članku 199. stavka 10. zakona o sigurnosti prometa:

 

(10) Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna ili kaznom zatvora u trajanju do 60 dana kaznit će se za prekršaj vozač i instruktor vožnje ako u organizmu ima alkohola iznad 1,50 g/kg, odnosno odgovarajući iznos miligrama u litri izdahnutog zraka ili ako u organizmu ima opojnih droga.

 

Mene zanima sljedece:

 

1. Kakva je praksa u određivanju kazne, recimo da se radi o mladom vozaču, prvi ovakav prekršaj, nezaposlen, student, imao pojas i urednu brzinu u trenutku oduzimanja vozacke. Znači od 5-15 tisuca, koliko cca se moze ocekivati, znam da ovisi od suca, ali onako bez obaveze.

 

2. Oduzeta vozacka, kao između 5-8 dana se može podići. Vjerujem da u ovakvom slučaju vozačku još naknadno oduzmu. Zanima me koliko bude taj rok za oduzimanje vozačke mjeseci i koliko bodova negativnih se dobiva za ovaj prekršaj?

 

3. Da li se može šta učiniti kako bi kazna bila blaža, ili nepreostaje ništa več čekati riješenje prekršajnog suda.

 

Hvala unaprijed na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok,malo sam procitao.. jos pitanje.

 

Uzeo sam vozacku od policije (proslo 5 dana), na vozackoj nista nepise, uredno mi je urucena kakva je i predana i sad je kod mene:

 

1. Da li to znaci da sada smijem voziti,jer zabrana upravljanja je bila u vrijeme privremenog oduzimanja vozacke.

 

2. Stici ce mi rijesenje prekrsajnog suda kaze policajac o kazni i drugim mjerama.

 

e sad kako da im se obratim da mi uracunaju to sto sam redoviti student (bez vlastitih primanja) i da mi je to prvi prekrsaj, pa da kazna bude blaza uzevsi to u obzir?

 

Hvala! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija