Jump to content

Tužba za alimentaciju


freeya2009

Preporučene objave

Nakon brakorazvodne parnice pravomoćnom presudom skrbništvo nad sinom je dodijeljena meni.. određen je i mjesečni iznos alimentacije i zaostatci za nekih godinu dana...

 

Otac do sada nije uplatio niti lipe!

 

Upitala sam za savijet kod nadleznog socijalnog radnika i dobila odgovor da za pokretanje tužbe mora proći ŠEST MJESECI od dana pravomoćnosti presude...

 

Dali bi mi itko mogao odgovoriti jeli potrebno čekati toliko mjeseci da bih mogla podići tužbu..

 

Unaprijed hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

6 mjeseci "u komadu" bi moralo proteći za zahtjev CZSSu radi privremenog uzdržavanja djeteta, pa će oni isplaćivati 50% minimalnog iznosa određenog prema jednoj od 3 kategorije starosti djeteta... Socijalna radnica je vjerojatno mislila na to.

O 100-mjesečnom čekanju do prijedloga za ovrhu, pogledajte dio koji se odnosi na obvezu iz proteklog perioda: najvjerojatnije piše jednokratno i u vrlo određenom roku koji nije baš dugačak.

 

I usput, pravomoćnom presudom o razvodu braka vam nije dodijeljeno skrbništvo nad sinom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija