Jump to content

Ovrha porezne uprave-Hitno


Zak

Preporučene objave

Dobila sam Rješenje o ovrsi od Porezne uprave za neplaćen porez iz 2004,2005,2006 godine na iznos 600,00 kn sa obračunatim kamatama do 12.listopada 2009. i 200,00 kn troškova ovrhe.

Zanima me da li se mogu žaliti, jel ima osnove i zar to nije išlo u zastaru? Ako nije da li se to može prebiti sa potraživanjem na osnovu povrata poreza na dohodak.I što bi točno trebala napraviti

 

Molim Vas za savjet jer je naveden rok za žalbu 8 dana a to istiječe 04.04.2010.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zak je napisao:

Dobila sam Rješenje o ovrsi od Porezne uprave za neplaćen porez iz 2004,2005,2006 godine na iznos 600,00 kn sa obračunatim kamatama do 12.listopada 2009. i 200,00 kn troškova ovrhe.

Zanima me da li se mogu žaliti, jel ima osnove i zar to nije išlo u zastaru? Ako nije da li se to može prebiti sa potraživanjem na osnovu povrata poreza na dohodak.I što bi točno trebala napraviti

 

Molim Vas za savjet jer je naveden rok za žalbu 8 dana a to istiječe 04.04.2010.

 

Hvala

 

 

Pravo poreznog tijela na utvrđivanje porezne obveze i kamata, pokretanje prekršajnog postupka, naplatu poreza, kamata, troškova ovrhe i novčanih kazni, te pravo poreznog obveznika na povrat poreza, kamata, troškova ovrhe i novčanih kazni zastarijeva za tri godine računajući od dana kada je zastara počela teći (relativna zastara).

Tijek zastare prekida se svakom službenom radnjom poreznog tijela usmjerenom na utvrđivanje ili naplatu poreza, kamata, troškova ovrhe i novčanih kazni, koja je dostavljena na znanje poreznom obvezniku.

Apsolutna zastara nastupa nakon 6 godina računajuči od kada je prvi puta zastara počela teči.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija