Jump to content

Naizgled bezazlena prometna "situacija"


Brajac

Preporučene objave

Pozdrav,

Situacija je sljedeća. Križanje, na semaforu je crveno i stoji prvo vozilo, ja stajem iza njega, oboje idemo desno. Pali se zeleno, prvo vozač kreće ali mu u jednom trenutku auto crkne, ja sam vec krenuo i uspio stati 20-30 cm do njega.

Onako zausput skužim da je vozač vozačica.

Posto je blaga uzbrdica vozilo klizne unatrag i prisloni se na moj branik, dakle doslovce prisloni. Ja svirnem čisto radi upozorenja, još uvijek je zeleno, vozilo ispred kreće i odlazi. Meni je naravno opet crveno. Izlazim iz auta čisto pro forme, oštećenja nema, sjedam nazad i odlazim. Za 7 dana dolazi policajac na vrata...

ispostavlja se da je vozač prvog vozila zvao policiju jer sam ga ja navodno udario !

Dao sam iskaz, fotkali su auto i sad sve ide na prekršajni sud. Mene zanima šta me čeka, a bojim se nekakve kaznetine nemam iskustva s takvim stvarima.

Hoće mi policija nabit kakvu kaznu? Spominjao mi je nekakav razmak, šta to znači u nofcima?

Hvala unaprijed !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najsmješnije je to da mi je policajac kojem sam ispričao svoju verziju događaja rekao, citiram: "nategnuto" Što po svemu sudeći znači da sam ja kriv ! Dakle u teoriji i u praksi koliko sam zaključio ako si drugi kriv si kako god.

Mislim slučaj je specifičan jer se događa pri minimalnim brzinama, isto tako i šteta je minimalna. Ali to nadležne organe koliko shvaćam ne zanima. Pitam se da li ima još koji takav jedinstven slučaj?

Razmak je tu presudan jer je u 99% slučajeva premali tako da vjerojatno kazna za razmak negine...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija