Jump to content

stradao pješak


lopizg

Preporučene objave

prije svega pozdrav svima...

malo sam pregledao arhivu foruma i nisam našao baš konkretne odgovore pa bi molio za pomoć...

 

dakle, kolegi je bliska osoba iz najuže familije smrtno stradala kao pješak, prelazeće na zebri dok je bilo upaljeno zeleno svjetlo za pješake... i po policijskom izvješću i po očevidcima nije upitno da je vozač auta kriv...

u razgovoru s kolegom doznao sam da ne planira tražiti odštetu jer misli da zapravo treba privatno tužiti tog vozača a kako kaže nema živaca se s tom osobom vuć po sudu i učestalo gledat...

 

istraživajući po netu i ovdje po forumu čini mi se da on zapravo ne bi tražio odštetu od vozača koji je skrivio nesreću, nego njegovog osiguranja??? ili??

i jel postoji kakvo vremensko ograničenje za pokretanje tog postupka?? obzirom da je familija još psihički potresena pa da ne bi došlo do neke zastare...

 

i ako netko ima još kakav pravni savjet za ovakav slučaj, ili kakva je procedura dalje, bio bih zahvalan...

u svakom slučaju hvala... i sorry za duži post...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odšteta se traži od osiguranja, iznimno od vlasnika vozila ako izostane pravomoćna sudska presuda (zastara i sl.).

 

Nigdje nije propisano vremensko ograničenje za novčano potraživanje, što znači da se primjenjuje opći zastarni rok od 5 godina.

 

Posjetiti osiguravatelja, ispuniti formular i priložiti ozlijedni list.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija