Jump to content

Moped po plaži +kaciga


hazard

Preporučene objave

Vozio sam moped po plaži bez kacige.Nakon toga sam parkirao moped, sjeo na kavu u obližnji kafić (sve skupa trajalo 5 minuta) nakon čega mi je prišao policajac koji je sjedio u kafiću s kolegom i rekao mi da pričekam prometnog policajca. Nakon 10 minuta prometni policajac na motoru je došao i naplatio mi kaznu 500 kn za vožnju plažom i 1000 kuna kacigu.

Napisao sam žalbu i nakon godinu dana dobio sam poziv na sud kroz nekoliko dana.

 

Zanima me da li su oni to uopće imali pravo napraviti pošto policajac koji je pisao kaznu nije uopće bio na mjestu događaja niti me itko od njih zaustavio, i savjet za eventualni daljnji postupak. Mogu li oni uopće dokazati da se to tako odvilo i ako mogu , na koji način mogu odraditi tu kaznu ili je barem umanjiti.

 

Od prijatelja sam dobio savjet da zatražim suočavanje s prometnim policajcem jer po njegovoj teoriji njih 99% se ne odazove na takav poziv.

 

p.s. da li još vrijedi zastara i ako da nakon koliko?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste naveli zbog čega je kazna od 500 kuna. Točan članak i stavak.

 

Plaža nije cesta.

 

Zaštitna kaciga se mora nositi samo prilikom prometovanja motociklom mopedom i sl. po cestama.

 

Policijski službenik koji je napisao te kazne morao je kao dokaz u postupku priložiti izjavu onog policajca koji je uočio prekršaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija