Jump to content

usmena predaja


mife

Preporučene objave

BOK. baš me zanima dali je i kod vas isto,sve se riješava usmenom predajom a nitko ne želi dati potvrdu ili papir da je rekao ili napravio to i to. npr.žale mi se drugi da im se prijeti (bivši suprug) a kada kažem dali će to potvrditi na sudu ili mi dati papir s izjavom -potpisan onda kažu da ih ne petljam u to. npr.žale mi se da je neugodan , bezobrazan itd. a kada tražim papir opet ista priča. Danas ni svjedoci ne žele biti ,jednostavno ljudi se ne žele miješati ,što u jednu ruku shvaćam ali onda zašto mi se žale neka to sami riješavaju.npr.dobijem račun-opomenu za dug , odem u firmu provjeriti oni kažu da nisam ništa dužna ni po broju ni po oibu. kad nakon par mjeseci stigne ovrha na neku smiješnu cifru ali... nije to samo ta cifra nego i javni bilježnik,opomene itd. pa je ta smiješna cifra poprilično narasla. i naravno i dalje se sve riješava usmenom predajom e a sada ja uvijek tražim papir a dobijem ovakav odgovor: ako sud zatraži mi ćemo izdati papir inače mi to neradimo nego samo usmenom predajom. eto meni ništa drugo ne preostaje neko da svima kažem ljudi moji ako bude bilo kakvih problema riješavajte ih sami mene ne upličite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi jasno što vas točno muči, ali kad god imate posla s državnom ili nekom sličnom administracijom, onda se s njima o svim imalo važnim pitanjima komunicira isključivo pismeno, preporučenom poštom ili poštom s povratnicom, ili još bolje izravnom predajom u urudžbeni ured, a kopije dopisa i potvrde se čuvaju.

 

Za usmene obavijesti činovnici i slične osobe ne snose baš nikakvu odgovornost čak i ako vam pogrešnom informacijom nanesu veliku štetu iz jednostavnog razloga što je nedokazivo što je bilo rečeno; u najboljem slučaju to se svodi na iskaz protiv iskaza.

 

Ako se radi o nešto značajnijim stvarima, onda treba biti uporan pa dopis ponoviti i više puta.

 

Ako vam i ne odgovore, često puta će vam pomoći već sam dokaz da ste im se - dokazano! - obratili.

 

To čak ne mora zahtijevati više vremena nego osobni odlazak do "šaltera" (čekanje, parkiranje ...), a kad jednom napravite malu zbirku takvih dopisa, copy-paste funkcija postane jako korisna i olakša život.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija