Jump to content

privremena mjera o zabrani naplate uzdržavanja


Contija

Preporučene objave

ispričavam se gospodo što se usuđujem ponovo zamoliti za savjet

 

 

1.iz podnesku od 10.12.20009.prenosim presliku mog prijedloga sudu za rješenje a za prijedlog za privremenu zabranu naplate uzdržavanja.

rješenje

sud na temelju čl.212a st.1 ob.(n.n.br:116/03.,17/04,136/04 i 107/07) donosi rješenje za privremenu mjeru o zabrani naplate uzdržavanja na temelju ovršne isprave po rješenju općinskog suda u zagrebu posl.br.xxii-ovrpl-842-32 od 2.travnja 2008.god..kojom je ono određeno do pravomoćnog okončanja spora.

 

kao što sam prije napisao ako se prihvat tužba na glavnom ročištu tužene imaju pravo na žalbu županijskom sudu i sve dok ne postane pravomočno rješenje županijskog suda tužene

ako sud ne prihvati moj prijedlog za privremenu zabranu tužene protuzakonito pljene mirovinu.možete li mi reći

-jesam li uredu podnio podnesak

-zašto sud nije prihvatio moj prijedlog od 10.12.2009.,kojeg sam ponovio 27.12.2010.

 

2.vi ste mi kazali u odgovoru na moju temu od 27.12.2010 da podnesem protutužu.na sudu sam saznao da u tužbi

radi prestanak uzdržavanja mogu podnjeti i podnio sam zahtjev za povrat vrijednosti neosnovano oduzete ovrhom,ako prijedlog rješenja.molim odgovor :

1.iz podnesku od 10.12.20009.prenosim presliku mog prijedloga sudu za rješenje a za prijedlog za privremenu zabranu naplate uzdržavanja.

rješenje

sud na temelju čl.212a st.1 ob.z.(n.n.br:116/03.,17/04,136/04 i 107/07) donosi rješenje za privremenu mjeru o zabrani naplate uzdržavanja na temelju ovršne isprave po rješenju općinskog suda u zagrebu posl.br.xxii-ovrpl-842-32 od 2.travnja 2008.god..kojom je ono određeno do pravomoćnog okončanja spora.

kao što sam prije napisao ako se prihvat tužba na glavnom ročištu tužene imaju pravo na žalbu županijskom sudu i sve dok ne postane pravomočno rješenje županijskog suda tužene

ako sud ne prihvati moj prijedlog za privremenu zabranu tužene protuzakonito pljene mirovinu.možete li mi reći

-jesam li uredu podnio podnesak

-zašto sud nije prihvatio moj prijedlog od 10.12.2009.,kojeg sam ponovio 27.12.2010.

 

2.vi ste mi kazali u odgovoru na moju temu od 27.12.2010 da podnesem protutužu.na sudu sam saznao da u tužbi

radi prestanak uzdržavanja mogu podnjeti i podnio sam zahtjev za povrat vrijednosti neosnovano oduzete vrijednosti ovrhom,prilažem presliku mog zahtjeva:

 

4. tužitelj temeljem čl.212c st1.i st2.podnosi zahtjev za povrat vrijednosti neosnovano oduzete ovrhom za uzdržavanje tuženih.vrijednost (novac kn.) neosnovano oduzetog ovrhom od tuženika,tuženik ne može dati jer se iznos povećava svakim slijedećim mjesecom pa sve dok se obustavi ovrha tuženoga.ukupan iznos neosnovano oduzetog novca tuženik će donjeti na raspravu početni iznos neosnovanom ovrhom oduzetog novca za kolovoz 2008.god. iznosi 3.032,21 kn.

 

-je li dovoljan pod točkom 4 čiju presliku prilažem zahtjev za povrat vrijednosti neosnovano oduzete

-ako treba protutužba molim je li možete napisati kao da je sastavim'

-je li dobro napisan prijedlog za presudu'

 

5. kako je tuženima prestalo pravo na uzdržavanje, tužitelj predlaže da sud donese slijedeću

 

presudu

prestaje pravo uzdržavanja tuženih od strane tužitelja utvrđeno pravomoćnim presudama općinskog suda u zagrebu br. p2-1676/89 od 12.6.1990. i p2-1350/00 od 5.12.2002. god. i to danom podnošenja tužbe u ovom predmetu 31.07.2008.god.

nalaeže se tuženima da tuž itelju isplate ukupni iznos neosnovano oduzetog novca ovrhom sa zakonskim zateznim kamatama za razdoblje od 1.kolovoza 2008.god. pa sve do završetka

sudskog spora.

 

nalaže se tuženima da naknade tužitelju parnični trošak u roku 15 dana.

-je li dovoljno dobro napisan sudu prijedlog za presudu?

 

zahvaljujem na pomoći

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-je li dovoljno pod točkom 4 čiju presliku prilažem zahtjev za povrat vrijednosti neosnovano oduzete

-ako treba tužba molim je li možete napisati kao da je sastavim'

-je li dobro napisan prijedlog za presudu'

 

4. tužitelj temeljem čl.212c st1.i st2.podnosi zahtjev za povrat vrijednosti neosnovano oduzete ovrhom za uzdržavanje tuženih.vrijednost (novac kn.) neosnovano oduzetog ovrhom od tuženika,tuženik ne može dati jer se iznos povećava svakim slijedećim mjesecom pa sve dok se obustavi ovrha tuženoga.ukupan iznos neosnovano oduzetog novca tuženik će donjeti na raspravu početni iznos neosnovanom ovrhom oduzetog novca za kolovoz 2008.god. iznosi 3.032,21 kn.

 

5. kako je tuženima prestalo pravo na uzdržavanje, tužitelj predlaže da sud donese slijedeću

 

presudu

prestaje pravo uzdržavanja tuženih od strane tužitelja utvrđeno pravomoćnim presudama općinskog suda u zagrebu br. p2-1676/89 od 12.6.1990. i p2-1350/00 od 5.12.2002. god. i to danom podnošenja tužbe u ovom predmetu 31.07.2008.god.

nalaeže se tuženima da tuž itelju isplate ukupni iznos neosnovano oduzetog novca ovrhom sa zakonskim zateznim kamatama za razdoblje od 1.kolovoza 2008.god. pa sve do završetka

sudskog spora.

 

nalaže se tuženima da naknade tužitelju parnični trošak u roku 15 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija