Jump to content

Otkaz ugovora o zakupu poslovnog prostora


Perma

Preporučene objave

Pozdrav,

Zamolio bih da mi odgovorite dali se pri otkazu ugovora u zakupu zakupodavac mora pridržavat otkazno roka koji je naveden u ugovoru (mjesec dana), ako se ugovor otkazuje zbog neplačanja zakupnine (više mjeseci)?

Pitam jer je primjerice u zakonu o obveznim odnosima kod zakupu poslovnog prostora navedeno da zakupodavac može dati otkaz i bez davanja otkaznog roka u slučaju korištenja koje je protivno ugovoru. Ili primjerice isti taj zakon kod >najma< navodi da se otkaz može dati i bez davanja otkaznog roka ako nije plačana najamnina.

 

Primjerice članak 27. zakona o zakupu poslovnog prostora navodi da "Zakupodavac može otkazati ugovor o zakupu u svako doba, bez obzira na ugovorne ili zakonske odredbe o trajanju zakupa ako: 2. zakupnik ne plati dospjelu zakupninu u roku od petnaest dana od dana priopćenja pisane opomene zakupodavca.

 

Zanima me dali se to "bez obzira na ugovorne ili zakonske odredbe" odnosi i na otkazni rok?

 

Koji bi točno trebao biti postupak otkaza?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Također molim odgovor na ovo pitanje ako je ikako moguće. Ista je situacija, neznam mogu li od zakupnika tražiti da odmah napusti prostor (dobio je opomenu i svejedno nije platio) ili moram čekati da prođe otkazni rok. Imam li pravo na kamate i kako se to ostvaruje i računa. Ako mi ne možete odogovoriti, barem me uputite kome se obratiti. Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija