Jump to content

Zapisnik o nesukladnosti


Cupo

Preporučene objave

Pozdrav modernim samaritancima!!!

 

U našoj firmi u zadnjih par mjeseci su počeli pisati zapisnike o nesukladnosti. Uglavnom sitnice tipa "on je danas zakasnio tri minute na posao, on je nemoguć, neznam šta da radim sa njim" Sve gluposti, ništa konkretno da potvrdi svoje iskaze.

Pa me sada zanima da li na osnovu tih zapisnika mogu dobiti otkaz zbog neodgovornog ponašanja na poslu i izgubiti sva moja prava na burzi, ako do nečega dođe?!

A nešto je: traže od nas da travanj mj. radimo cijeli dan 07:30-20:00,a za te prekovremene sate nećemo biti plaćeni ni dobiti slobodne dane, jer su nam izračunali da imamo manjka radnih sati za 2009 i 2010 godinu cca 150h.

Ja se naravno sa tim ne slažem i bit će problema kad im kažem da ne želim raditi cijeli dan. Zanima me jel imaju prava to napraviti za prošle godine, ako je tih godina bilo sve ok i na platnim listama stoji koliko je sati odrađeno koji mj.?

Da stvar bude bolja, i plaća nam kasni u prosjeku dva mjeseca, pa ako odgovor na moje prvo pitanje bude loš po mene onda ću da dam izvanredan otkaz zbog neisplate plaće,

Pa ako može neki ogledni primjerak takvog otkaza da se posta ili na mail da se pošalje. Hvala!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cupo je napisao:

Pozdrav modernim samaritancima!!!

 

U našoj firmi u zadnjih par mjeseci su počeli pisati zapisnike o nesukladnosti. Uglavnom sitnice tipa "on je danas zakasnio tri minute na posao, on je nemoguć, neznam šta da radim sa njim" Sve gluposti, ništa konkretno da potvrdi svoje iskaze.

Pa me sada zanima da li na osnovu tih zapisnika mogu dobiti otkaz zbog neodgovornog ponašanja na poslu i izgubiti sva moja prava na burzi, ako do nečega dođe?!

A nešto je: traže od nas da travanj mj. radimo cijeli dan 07:30-20:00,a za te prekovremene sate nećemo biti plaćeni ni dobiti slobodne dane, jer su nam izračunali da imamo manjka radnih sati za 2009 i 2010 godinu cca 150h.

Ja se naravno sa tim ne slažem i bit će problema kad im kažem da ne želim raditi cijeli dan. Zanima me jel imaju prava to napraviti za prošle godine, ako je tih godina bilo sve ok i na platnim listama stoji koliko je sati odrađeno koji mj.?

Da stvar bude bolja, i plaća nam kasni u prosjeku dva mjeseca, pa ako odgovor na moje prvo pitanje bude loš po mene onda ću da dam izvanredan otkaz zbog neisplate plaće,

Pa ako može neki ogledni primjerak takvog otkaza da se posta ili na mail da se pošalje. Hvala!!!!!

Pokušat ću pomoć koliko mogu:

Prvo se postavlja pitanje tko vodi tzv. zapisnike o nesukladnosti.. Ako ih vodi poslodavac i zabilježeno je npr. nekoliko puta da kasnite na posao, pa vas opomene, pa vi opet kasnite, ne izvršavate naloge o radu i sl. to može itekako biti razlog otkaza (kako redovnog tako i izvanrednog, zavisi o tome kako će se u konkretnom slučaju prikazati koja okolnost, kao teška ili osobito teška povreda obveze iz radnog odnosa).

Što se tiče preraspodijele radnih sati, ona se može vršiti samo na godišnjoj razini, što znači da ne dolazi u obzir da ovu godinu nadoknađujete eventualne zaostatke iz proteklih godina. A i radno vrijeme koje ste naveli (7.30-20.00) krši nekoliko članaka ZOR-a (o maksimalnom radnom vremenu, o dnevnom odmoru i sl).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija