Jump to content

Prijetnja otkazom


IzabelaTibor

Preporučene objave

Molim pravni savjet.

 

prije tri mjeseca sam napustila sigurnu poziciju u jednom poduzeću. sigurna pozicija je bila zbog toga što sam imala zaštitu od otkaza s obzirom da sam imala određenu ulogu u sindikatu.

 

novi poslodavac me molio da pređem kod njega raditi, s namjerom da proširi svoj djelokrug rada na druga tržišta za koje do sada nije imao adekvatne djelatnike, sa znanjem nekoliko stranih jezika i iskustvom. jednako tako nije imao ni odgovarajuću reklamu, web stranicu, bilo što što bi ga moglo plasirati dalje.

 

sve sam to napravila i polako stižu rezultati. međutim, po ocjeni poslodavca, to nije dovoljno i prijeti mi otkazom.

 

po meni su očekivanja poslodavca nerealna, a zbog prijetnje se osjećam prevarenom i uplašenom jer imam preko 40 godina, a u tim godinama nije lako naći posao jer skoro svi poslodavci smatraju da je osoba s tim godinama prestara za zaposliti.

 

kakvu zaštitu imam, budući da sam otišla sa sigurne pozicije i praktički bila izmoljena da dođem?

 

hvala najljepša!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve što ste napravili, napravili ste svojom voljom.nitko vas nije tjerao.

Ukoliko bi dobili otkaz,a vi smatrate da je neopravdan mogli bi poslati zahtjev za zaštitu prava u kojem ćete navesti razloge zašto smatrate da je otkaz neopravdan i zahtjavati da vas se vrati na posao.Ukoliko ne biste uspjeli sa zahtjevom za zaštitu prava svoje pravo bi mogli ostvarivati sudskim putem.

Da li bi u tom zahtjevu to je već drugi par cipela. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija