Jump to content

Kako da zaštitim svoju imovinu?


anonimno

Preporučene objave

Nakon smrti oca brat je dobio stan rješenjem o nasljeđivanju, a meni je majka darovnim ugovorom dala stan koji je bio u njenom vlasništvu uz klauzulu doživotnog uživanja i davanja dijela stana u najam.

U međuvremenu ja sam se oženio i živim kod supruge, a brat je godinu i pol živio u mom stanu zajedno s majskom i novom suprugom. Svoj stan je za to virijeme iznajmljivao. Prije par mjeseci majka se odselila u kuću na moru, brat u svoj stan, ali su dio stvari ostavili u stanu.

Uz to, brat ima osobnu iskaznicu na adresu mog stana, kao i ja.

Nakon što sam potegnuo pitanje rejšavanja tog stana, brat i majka su se počeli prijetiti (tu su i druge nekretnine u pitanju!)

Imam li pravo tražiti od brata da iznese svoje stvari i promjeniti brave?

Znam da nemam nikakvih mogućnosti dok je mama živa, ali mogu li barem na neki način zaštiti svoju imovinu od uzurpirnja nasilnog brata?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Nema nikakve veze to što je majka živa. Vi ste darovnim ugovorm postali vlasnik, ako ste se upisali u zemljišne knjige. Jedino što majka ima pravo živjeti u stanu do smrti. Vaš brat nema apsolutno nikakva prava na stan, iako ima prijavljeno prebivalište u tom stanu. Treba postaviti vlasnički tužbeni zahtjev i u njemu tražiti iseljenje brata. Po pravomoćnosti presude pokrenuti ovršni postupak radi ispražnjenja nekretnine ako ne želi dobrovoljno izaći. Sud će to učiniti uz asistenciju policije ako bude bilo potrebno. I to je to.

 

Molim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija