Jump to content

pravo na dio nekretnine


leptir2806

Preporučene objave

Poštovani,

mama je umrla kad sam imala 17 god. tada je stan u kojem smo živjeli još uvijek bio na baku, tatinu mamu i tata nije bio vlasnik ničeg. baka je umrla 2 god poslije i kuća je podijeljena na 2 jednaka djela tati i stricu. isto tako i zemljište oko kuće.

sada imam 30god i 6 god sam sa suprugom živjela u tatinom stanu zajedno s njim. sada se selimo u vlastiti stan. tata želi prodati ili darovati stan i sve što ima. može li to učiniti bez mog znanja? imam li ikakvo pravo na išta?

dok smo živjeli s njim ulagali smo u taj stan

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaš otac i Vaš stric su zakonski sljednici iza Vaše bake svaki u pola dijela.Za života Vašega oca nemate pravo na njegovu imovinu sa kojom može činiti što ga volja.Budući da ste živjeli sa njim u zajedničkom domaćinstvu,ulagali u stan kojega ste koristili morat ćete dokazivati sudom koliko je to i u kojem razdoblju.

Predložila bih Vam da ipak pokušate sa ocem razgovarati prije pokretanja parnice,ako nisu toliko poremećeni odnosi između vas,jer je parnica dugotrajna,zahtjevna i ne baš jeftina.Sve to bez dobrog odvjetnika nećete moći učiniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija