Jump to content

molim odgovor


megy101

Preporučene objave

nakon 5 godisnje izdrzane kazene za kazneno djelo iz čl. 218 na slobodi se nalazim dvije godine i zivim miran obiteljski život, zanima me kad i dali uopce imam pravo na to da mi se iz evidencije mup a brisu podatci o kaznenim djelima pocinjenim prije 7 godina i za koje je odsluzena zatvorska kazna s obzirom da nikakva djela nemam od tada niti ih namjeravam činiti ikad vise. zbog neugodinih situacija s policijom koja prilikom rutinskih provjera doslovce zbog djela davno počinjenih doslovce maltretira mene i obitelj molio bih da mi pomognete odgovorima. unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

članak 85 KZ

(5) Pod uvjetom da počinitelj kaznenog djela nije ponovno osuđen zbog novoga kaznenog djela rehabilitacija nastupa po sili zakona kad proteknu ovi rokovi:

- petnaest godina od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne kod osude na kaznu dugotrajnog zatvora,

- deset godina od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne kod osude na kaznu zatvora od deset godina ili težu kaznu,

- pet godina od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne kod osude na kaznu zatvora od pet godina ili težu kaznu,

- tri godine od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne kod osude na kaznu zatvora do pet godina, kaznu maloljetničkog zatvora i novčanu kaznu, od isteka roka provjeravanja kod uvjetne osude i od pravomoćnosti odluke o sudskoj opomeni ili oslobođenju od kazne.

(6) Rehabilitacija ne može nastupiti za vrijeme trajanja sigurnosnih mjera.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija