Jump to content

Prijava Boravišta uz nesređeni vlasnički list


Dino1

Preporučene objave

Pozdrav svima.

Molim Vas ako mi netko može pomoć jer se danima borim sa birokracijom a ništa zasad.

 

Trebam stranim studentima hitno (8 dana) prijaviti boravište u stanu svoje bake zbog vize.

Ja imam generalnu punomoć u bakino ime.

Prema zadnjoj ostavinskoj raspravi( tako stoji i u e-izvadku

Zemljišne knjige kojeg sam našao danas na inernetu, nije Verificiran) stan je u 2/3 vlasništvu moje bake. A u 1/3 moje preminule majke (prije 5 godina).

Ja sam jedini nasljednik moje majke. Cijela obitelj se sad sastoji od mene i stare bake :(

Pročitao sam da prema prebivalištvu umrle (Stari Grad) određen sud je zadužen za ostavinsku raspravu, njih sam zvao kažu da nemaju ništa po imenom moje majke, ali da im pošaljem molbu i smrtni list pa će pogledati u arhivima.

Onda sam zvao drugi sud (Split) gdje je stan uknjižen ali nitko se ne javlja danima.

 

Dakle moje pitanje:

Kako da dođem do ostavinske rasprave svoje majke i je li moguće da ona uopće nije pokrenuta?

 

Da ne čekam ostavinsku raspravu, mogu li ja bez nje tražiti prijavu boravišta u stanu jer imam generalnu punomoć svoje bake koja je vlasnik 2/3 dijela?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ću odgovoriti po pitanjima prijave boravka.

 

Ne možete iznajmljivati stan strancima ako nemate vlasnički list 1/1.

 

Nadzor nad boravkom stranaca vrše djelatnici MUP-a zaduženi za rad sa strancima, ukoliko nemaju čiste papire jednostavno će im sastaviti kaznu i moguć je otkaz boravka, tj. izgon, a rokovi su vrlo mali, čak se u pojedinim slučajevima zavtijevi moraju predati 30 dana prije isteka.

 

Po pitanju prijave prebivališta i boravišta stvari jesu komplicirane, Ustav štiti sve one koji zakonito borave u RH, a za strane studente kojima je potrebna viza se to baš i ne može reći, jer se njihov zakonit boravak broji u danima.

 

Moja je preporuka da se ostavite tog biznisa dok ne sredite vlasništvo nad stanom, najviše zato jer te strance dovodite u nezavidnu situaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo zahvaljujem Vam na uistinu brzom odgovoru.

 

Ti strani studenti su se već praktički doselili. I da najgora mi je solucija da nešto toj djeci sad ne namjerno skrivim.

 

Recite mi jeste li sigurni da vlasnički list treba biti 1/1?

 

ja sam gledao na web stranicama MUP-a i nisam pronašao tu informaciju.

 

Stan nikad neće biti 1/1 u mom slučaju jer i ako se riješi ostavinska rasprava opet ću ja dobiti dio od majke, a baka će imati 2/3.

Iako mi nije jasno zašto to predstavlja problem jer u mom slučaju ja bi imao punomoć za 2/3 i vlasnik sam 1/3, dakle sve bi bilo čisto đšto se tiče suglasnosti vlasnika.

 

Jer ukoliko to je zaista tako ja više ništa ne dalje ne trebam gledati jer je to onda gotova stvar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Te zavrzlame objasnite policijskim službenicima za suzbijanje nezakonitih migracija stranaca.

 

I ja sam iznajmljivač, sve je 1/1, jedan od stanara mi je ruskinja sa litvanskom putovnicom, ima odobren privremen boravak samo jer je sve "1/1", a u protivnom bi je davno odbili, a ja bi morao naći neke domaće koji nemaju problema da zakonitošću boravka.

 

Detalje pitajte u policiji.

 

Ne mogu na MUP-ovim stranicama uvjetovati nešto što je protivno Ustavu, već sam vam napisao da je stvar komplicirana i bez vaših nerješenih imovinsko pravnih odnosa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija