Jump to content

ozljeda na radu...molim savjet


aantee

Preporučene objave

prije godinu dana sam pao niz stepenice na poslu...u trenutku pada sam osjetio strahovitu bol u desnoj nozi i donjem djelu leđa ali nisam tome predavao neku važnost jer sam pomislio da sam se natukao i da će bol proći...sutradan sam odradio smjenu uz teške bolove al nekako sam izdržao i prekosutra sam otišao na godišnji odmor u trajanju od 15 dana...nadao sam se da će bolovi prestati da sam se bezazleno udario ali nažalost nije bilo tako jer iz dana u dan su bolovi postajali sve jači i nakon par dana se više nisam mogao oslonit na desnu nogu..javio sam se doktoru koji je po prestanku godišnjeg otvorio bolovanjei uputio me na snimanja,prvo rendgen pa ct i konačno na magnetnu rezonancu gdje se utvrdilo da je došlo do frakture kralješka l5 koji se pomakao za 10 mm i potisnuo disk za 14 mm prema moždini što mi je uzrokovalo nesnosne bolove...saznanjem toga javim se u firmu gdje mi šef kaže da je kasno za prijavu ozljede i da se više ne može ništa napravit po tom pitanju....izlaskom na komisiju doktorica mi kaže da iman pravo prijaviti ozljedu na radu tri godine od nastanka iste i kaže mi da uzmen obrazac za ozljedu na radu u n.n u 7 primjeraka i pošaljen poslodavcu da se očituje on i očevidac koji je bio u trenutku pada kraj mene...pošaljen sve to u firmu i dobijen očitovanje svjedoka da nije me vidio i da ne zna ništa o tome kako od njega tako i od poslodavca...u međuvremenu ja iden na fizikalne terapije koje baš i nisu dale rezultata a neurokirurg kaže da operacija jako delikatna po tom pitanju i preporuča mi je samo kao krajnje rješenje jer bi s njom došle neke nove komplikacije....nakon godinu dana bolovanja nakon šta nisam izliječen i sa jakim bolovima u slučaju bilo kakvog tjelesnog napora invalidska komisija me skida sa bolovanja i vraća me na posao koji više ne mogu obavljat iz gore navedenih zdravstvenih razloga niti da su mi dali zahtjev bar za promjenu radnog mjesta i sad šta da radim ne preostaje mi ništa nego da dobijen otkaz...imam li osnove za tužit poslodavca,šta mislite kako bi to prošlo s obzirom da svjedok neće da prizna da me vidio da padam ne znam zašto vjerovatno radi bojazni za svoje radno misto valjda....molim pomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vjerujem da ćeš moći u prvom redu dokazati uzročno posljedičnu vezu i dobiti priznatu ozljedu na radu, al taj moj skepticizam te ni u kom slučaju ne sprečava da podneseš zahtjev ukoliko poslodavac ne želi popuniti prijavu, pa eto sretno i javi nam kako se stvari odvijaju....

 

 

zar ne postoje neki vještaci koji bi mogli dokazat da je pad uzrok mog zdravsvenog stanja...btw. na koji zahtjev misliš da podnesen i kome?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija