Jump to content

Ljudska prava radnika - bolovanje, uvjeti rada, prijetnje i uvrede


napoleo

Preporučene objave

Poštovani,

 

zanimalo bi me da li je moguće ukoliko Vas liječnik na pregledu proglasi nesposobnim za rad, radniku koji ima ugovor na neodređeno dati otkaz? Radim godinama u firmi koja zahtijeva teške fizičke poslove, od čega mi je pomalo oslabilo zdravlje. Vrlo često nisam koristila bolovanje unatoč tome što mi ga je liječnik preporučivao iz straha od otkaza. Na zadnjem pregledu nekolicini radnika, liječnik je odredio ponovnu kontrolu. U skorije vrijeme šef nam je davao insinuacije da nismo dovoljno revni na poslu, stoga me zanima da li je moguće da iskoristi tu situaciju da bi mi dao otkaz? Osim toga, koristio se nedoličnim izjavama kada nas je liječnik ponovno zvao na kontrolu, te se čak izrugivao našim fizičkim kompetencijama zbog određenih bolesti. Neprikladno ponašanje šefa u toj firmi je prilično često, a ni uvjeti rada nam nisu bogzna kakvi. Radnici rade i po 12 do 15 sati dnevno i iznemogli su, a kada više ne mogu, prijeti im se otkazom (indirektno i direktno). Osim toga, zanima me kome se mogu žaliti ukoliko dobijem otkaz zbog bolesti, koju sam uostalom stekla upravo radeći taj posao. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija