Jump to content

naplata neisplaćenih plata


tinkerbell78

Preporučene objave

trebala bi savjet u vezi neisplaćenih plaća nadam se da će mi netko odgovoriti.Naime dečko mi je radio u jednoj velikoj i poznatoj trgovačkoj firmi 5god.za stalno a koja je u međuvremenu propala. međutim poslodavac mu nije isplatio 7plaća(za koje ima isplatne liste)a niti otpremninu.u 9.mj je dobio famoznu potvrdu o neisplati plaća ali na fini su mu rekli da te potvrde vrijede samo ako su izdane nakon 15.10 kada je stupio novi zakon na snagu.Kako je firma prestala postojati nitko tu potvrdu vise ne izdaje.Naime radi se o d.O.o koja nema nekretnine a sve ostalo poslodavac je rasprodao prije nego je svima podijelio otkaze nema čak niti kuću ni automobil jer je na to sve sjele ovrhe a i sve je bilo na lizing.kako da on naplati svoja potraživanja,da li da se uopće upusta u spor budući da su neki ranici ga tužili i dobili ali dinara nisu vidjeli jer se nemaju na čemu naplatiti?sta da radi?postoji li ikakva mogućnost naplate?njegova je firma brisana iz sudskog registra ali su aktivne 2 tvrtke istog poduzeća ali u kojima također nitko ne radi.Da li se isplati upustati u trosak odvjetnika ili ne?Stvarno smo u bezizlaznoj situaciji i molim da netko pomogne savjetom...:place:

unaprijed zahvalna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

plata? (plaća) dinara? (kune)

 

Oprostite (izvinite), zaista bih htio pomoći na način da Vas uputim na način da potražite ovlaštenu i stručnu pravnu pomoć, no s obzirom na sve što ste naveli a ukoliko ta tražbina nije prijavljena u stečajnu masu te firme, a nije jer je ista kako to navodite brisana iz sudskog registra, nažalost čini mi se da se morate pomiriti sa činjenicom da je ta tražbina nenaplativa .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

plata? (plaća) dinara? (kune)

 

Oprostite (izvinite), zaista bih htio pomoći na način da Vas uputim na način da potražite ovlaštenu i stručnu pravnu pomoć, no s obzirom na sve što ste naveli a ukoliko ta tražbina nije prijavljena u stečajnu masu te firme, a nije jer je ista kako to navodite brisana iz sudskog registra, nažalost čini mi se da se morate pomiriti sa činjenicom da je ta tražbina nenaplativa .

 

hvala u svakom slučaju na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija