Jump to content

Naplata dugova od obrtnika - spor radnik vs. obrtnik - nemoguca misija?


Gogsy1975

Preporučene objave

Pozdrav svima...

 

Molim za savjet. Bivsi poslodavac (obrtnik) ostao mi je duzan neisplacena primanja nakon sto sam napustio firmu zbog visemjesecne neisplate. Isto je cak i potpisao, potvrdio da ce isplatiti sredstva zajedno s zakonskim kamatama. To je bilo prije 4 i pol godine, zadnjih godinu i pol dana sam vodio sudski proces, na rocistima se nije pojavljivao jer je rekao da on nista ne osporava i da je dug neosporiv. Imam konacno rjesenje (presudu) po kojoj je isti obvezan isplatiti dug. Medjutim, vlasnik obrta isti drzi u blokadi od strane Porezne uprave (nalazi se na crnoj listi). Usprkos blokadi, otvorio je novi d.O.o. preko kojega je neko vrijeme uspjesno poslovao ( dok i d.O.o. nije "bacio" u blokadu od strane Porezne uprave). Nakon toga je otvorio i treci d.O.o. preko kojega sada uredno posluje. Dok je trajao sudski proces, obrtnik je na sebi i firmi imao i automobil i nekretnine itd., sto je lagano prebacivao vlasništvo i prodavao vozila tako da dan danas on je "neduzan" i obrtnik u blokadi iako po mojim saznanjima dobro posluje preko d.O.o.-a. Moje pitanje glasi, kako se naplatiti? Imam pravomocnu Sudsku presudu, ali ne mogu mu sjesti na imovinu d.O.o.-a iako je on vlasnik, jedini osnivac i predsjednik Drustva svih otvorenih firmi dosad. Odvjetnik mi kaze da pravno nemam izbora jer on moze otvarati firme u nedogled. Ako ga prijavim zbog otvaranja novih firmi drzavi cu uciniti uslugu, a ja svoje novce tada jos duze necu vidjeti... molim savjet, kako naplatiti potrazivanja... unaprijed hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru i savjetu ali ta blokada obrta traje vec duze vrijeme, mislim da je svjesno usao u nju (blokiran je vec nekih godinu dana, vidljivo na "crnoj listi"). Radi kod rodjaka ali je na HZZO-u prijavljen kao vlasnik obrta, ne kao zaposlenik kod rodjaka buduci da bih mu u tom slucaju mogao napraviti ovrhu na primanja kao vlasniku obrta (privatnoj osobi). Odvjetnik kaze da je gotovo bezizlazna situacija buduci da on ima obicaj otvarati nove firme (drustva s ogranicenom odgovornoscu) i preko njih poslovati i komotno zivjeti a ja nemam pravo ovrhu raditi ovrhu na d.O.o. Odnosno imam pravo raditi ovrhu na d.O.o. u okviru njegovog vlasnickog udjela u istom a taj iznos nije dostatan za naplatu duga. I tako u nedogled, koristi rupe u Zakonu koje mu drzava dozvoljava... Imam pravomocnu sudsku Presudu ali nikako se naplatiti... Postoji li neka druga alternativa? Kako uci u trag nekretninama koje posjeduje? Automobile ne mogu pljeniti buduci da su oni vlasnistvo d.O.o. a i vlasnik istih je leasing kuca... :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija