Jump to content

Skrbništvo trećoj osobi


lidija86

Preporučene objave

Poštovani,

 

imam jedno pitanje i molim pomoć. Naime već duže vrijeme mući me jedan problem. Kolegica mi je rastavljena od muža i ima maloljetnu dijecu. Njen bivši muž živi sam s 900 kuna mirovine. U slučaju da se njoj bilo što dogodi, dali ja kao bliska prijateljica nje i dijece mogu podnjeti zahtjev za dodjelom skrbništva nad djecom? Kakva bi me bitka čekala?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prilična, ako je "bitka".

 

Skrbništvo je oblik zbrinjavanja djece bez odgovarajuće roditeljske skrbi, a oboje roditelja imaju pravo roditeljske skrbi, bez obzira bili u braku ili ne, te bez obzira kome su od roditelja djeca povjerena na zajednički život.

 

Dakle, nije samo pitanje izbora vi ili on, već želi li i može li adekvatno skrbiti o djeci. Pa tek onda dalje. Ako ste u prilici, radije porazgovarajte (majka ili obje) na tu temu s njim, iako sam razgovor i riječ ne znače ništa prevažnog, niti se koga (oca) može obvezati kako će postupati u budućnosti, a majka djecu ne može oporučno ili na neki slični način ostavljati djecu ikome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija