Jump to content

Proglašavanje nesposobnosti za rad


snigy82

Preporučene objave

Poštovani,

molim za savjet.

Nevjenčani suprug ima ulcus cruris (ranu koja ne zarasta) već 8 godina.

Do sad ni jedna terapija nije pomogla. Dnevno pije previše tableta protiv bolova kako bi izdržao radni dan a noću ne može od bolova spavati.

Imamo djete od 2 god, podstanari smo i ja sam nezaposlena. Ovisimo o njegovoj plaći. Posao koji radi je privremen i uskoro će ostati bez posla osim ako prethodno sam ne prekine jer ne može više stajati na nogama.

Moje pitanje je, budući da će uskoro biti nezaposlen, a više nije u stanju raditi zbog navedenih problema kome se možemo obratiti za pomoć i što možemo očekivati? Da li može kao nezaposlen dobiti nekakvu invalidsku mirovinu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Invalidsku mirovinu može dobiti ako ga nadležno tijelo vještačenja HZMO proglasi nakon provedenog postupka tako radno nesposobnim odnosno ukoliko se izvještači nastup invalidnosti, no to defininitivno nije u skorije vrijeme izgledno, tako da ovdje nemojte računati na nekakvo osiguravanje egzistencije na ovaj način. Ukoliko suprug zaista ostane bez posla tada putem Zavoda za zapošljavanje može ostvariti naknadu, a dalje eventualno prema okolnostima možete zatražiti pomoć Centra za socijalnu skrb.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija