Jump to content

Dug za doprinose za mirovinsko osiguranje


marina2805

Preporučene objave

Postovanje

imam pitanje vezano za dugovanje prema dopr.za mirovinsko i zdravstveno osiguranje!Naime moj muz je osvanu na "stupu srama" :tuzan:s dugovanjem od 112 tis.kuna za doprinose,duga poreza nema ni kune,obrt je zatvorio 2007god.medutim nedavno se zaposlio i naravno odmah mu je sjela ovrha od drzave na racun :palacdolje:,nakon odlaska u finu izlistali su mu njegovo dugovanje u kojem pise da je duzan 84tis kuna :-?sto se ne podudara sa dugom sa stupa srama naravno drago mi je sto je dug manji ali nije mi sad jasno kako je to moguce,prema ovom juce izglasanom zakonu nakon sto otpisu kamate na to dugovanje bit ce nam to i lakse otplatit.Ali sad nakon sto sam citala tu po raznim forumima pisu ljudi raznih iskustava da je moguce da se dug otpise ako se taj radni staz izbrise iz radne knjizice,no sto je najbolje u svemu tome njemu taj staz nikad nije ni upisan u radnu knjizicu zbog dugovanja za doprinose,kad je dosao na biro rekli su mu da mu nemogu upisat staz zbog duga.Pa sad molim pomoc,sto nam je ciniti??Dali je moguce da se dug obrise ako se neupisuje staz u knjizicu ili je to nemoguce??!!Hvala unaprijed!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za početak probajte vidjeti u poreznoj upravi da li to već nije napravljeno.

 

Vec smo bili u poreznoj ali oni su nam rekli da mi njima nismo duzni nego mirovinskom da idemo tamo,to moramo ici iduci tjedan vidit,ali mene samo zanima ima li itko iskustva s tim i dali pouzdano zna dali postoji ta opcija da se znaci odreknes radnog staza a oni zauzvrat otpisu dug :moli:?????????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija