Jump to content

Rad na crno preko studentskog ugovora


Zagreb2013

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Trebao bih informaciju o sljedećem: prijavio bih rad na crno Državnom inspektoratu. Zaposlenik o kojem je riječ već mjesecima radi na studentski ugovor koji ne glasi na njega budući da je davno diplomirao. Zanima me koje bi bile posljedice za tvrtku, koje za zaposlenika, a koje za studenta koji mu je dao ugovor?

Nisam uspio naći mnogo informacija o ovakvom slučaju; našao sam da se poslodavac svakako kažnjava, no za zaposlenika i studenta nisam našao neke jasne informacije.

Vezano za poslodavca, našao sam informaciju da ga se kažnjava novčano te zatvaranjem tvrtke na minimalno mjesec dana. Je li ta informacija točna? Je li zatvaranje tvrtke obavezno? Ako nije, koliko često do toga u praksi dođe?

Hvala na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Ako ste uočili nepravilnosti prijavite ih, bez ovakvog procjenjivanja što će biti i po koga kada služba odradi svoj dio posla.

Pa budući da je kolega koji radi na crno pristao na kršenje zakona jer inače ne bi doslovce imao od čega živjeti, malo mi je bitno znati hoće li morati platiti kaznu koju si ne može priuštiti.

Hvala na "pomoći".

Ubuduće bi bilo korisnije da se suzdržite od trolanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa budući da je kolega koji radi na crno pristao na kršenje zakona jer inače ne bi doslovce imao od čega živjeti, malo mi je bitno znati hoće li morati platiti kaznu koju si ne može priuštiti.

Hvala na "pomoći".

Ubuduće bi bilo korisnije da se suzdržite od trolanja.

 

Poštovani, prije provedenog postupka, a temeljem ovih Vašh nazovi navoda ili indicija nitko ne zna ni ne može znati kakav će biti ishod postupka niti prema kome, nadalje, za sada ću ostaviti ovo "ribanje" gore vezano uz korisnost i trolanje isključivo i jedino jer je danas lijep i sunčan dan i jer vidim da niste spavali u 4,00 ujutro, no nemojte me dalje isprobavati, ......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija