Jump to content

ozljeda na radu


987

Preporučene objave

Radim u drvnoj industriji i prije 15 dana sam imao povredu na stroju gdje mi je odrezan palac desne ruke do prvog zgloba. Firma je odmah prijavila nesreću na radu i bio je inspektor i policija na uviđaju međutim ispada po njihovim rjećima da sam ja sam kriv jer nemogu dobiti 100 % bolovanje. Inspektor je napisao da je to sve uslijed nepažnje a ja sam koristio svu zaštitnu odjeću i rukavice koju mi je glodalo i povuklo zajedno sa prstom! Ispada po svemu tome da je radnik uvijek kriv jer nije pazio!! Zanima me dali mogu dobiti neku odštetu od firme??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne. Pogrešno zaključujete da je radnik uvijek kriv. Ovdje nema krivice već ima nesavjesnog ponašanja kako je o i ocijenio nadležni inspektor.....a tom ocjenom će biti i vezno tijelo koje odlučuje o tome da li ili ne s prema tom događaju priznaju prava po osnovi ozljede na radu.

 

Nažalost.

uređeno: od rubens
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne. Pogrešno zaključujete da je radnik uvijek kriv. Ovdje nema krivice već ima nesavjesnog ponašanja kako je o i ocijenio nadležni inspektor.....a tom ocjenom će biti i vezno tijelo koje odlučuje o tome da li ili ne s prema tom događaju priznaju prava po osnovi ozljede na radu.

 

Nažalost.

 

Ma kužim ja sve to,, poslodavac sebe ogradi i sve se svede na to kako smo mi radnici premalo pažnje posvetili tome šta radimo i oni obrišu ruke od toga šta se nekome desi,,, Hvala vam na odgovoru!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija