Jump to content

pomoć-molim


anonimno

Preporučene objave

postupak mirenja je završio neuspješno, sada trebamo ići na sud, dogovoreno je između nas da ćemo ići sporazumno, ali suprug mi je otvoreno rekao da će podići kredit ili ovjeriti kod odvjetnika da nekome duguje ogroman iznos, tako da ne mora plaćati alimentaciju. Može li to napraviti? Ako napravi, prije određivanja sudskim putem alimentacije, znači li to da djeca neće moći primati alimentaciju ili se ona prva skida bez obzira što je prvo nastalo (kredit ili alimentacija).

Još nešto, uz kuću suprugovih roditelja (na kojima se sve i vodi) smo dogradili našu, nemam nikakvih dokaza da smo ulagali zajedno u nju, mogu li dokazati uz svjedoke (npr. moje roditelje) i tražiti dio te kuće. Uknjiženo je u knjige samo roditeljski dio kuće, ne naš dograđeni.

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Budi bez brige, ništa ga ne može osloboditi obveze plaćanja alimentacije, niti ovjere, niti izjave, niti krediti, pa čak ni nezaposlenost!!!

Moj savjet ti je da ipak angažiraš odvjetnika; ako to nisi u mogućnosti pokušaj ovako:

Za svako malodobno dijete traži određen iznos alimentacije;potrebe predškolskog djeteta iznose oko 1600kn, a školskog oko 2000kn.

Predloži podjelu troškova s time da se tebi uzme u obzir i briga oko djece, tako da bi otprilike , mogla potraživati između 900-1200kn.

Ako ti je bivši suprug zaposlen i ima veće primanja, traži za uzdržavanje postotak njegove plaće.

Pošto sam osobno prošla sito i rešeto,ponovo te savjetujem, uzmi odvjetnika koji će te zastupati!

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onaj prvi odgovor dala sam ti iz vlastita iskustva; odgovor koji si dobila u vezi kuće vjerovatno je točan, ali zato bi trebala po svaku cijenu angažirati odvjetnika.

Koliko je meni poznato, to će biti dvije odvojene parnice. Dobro se raspitaj, mislim da darovan stan, na šta će se tvoj muž sigurno pozvati, ne spada u bračne stečevine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija