Jump to content

Upis staza zeni na rodiljnom/roditeljskom dopustu


olgalukic

Preporučene objave

Pozdrav,

Trebam pomoc. Naime primila sam informaciju na Mirovinskom u koju nikako ne zelim vjerovati.

Zaposlena sam na nepuno radno vrijeme od 36h tjedno,znaci umjesto godine meni se racuna 9 mjeseci staza. Obzirom da nezaposlene osobe imaju pravo da im se upise godina staza za vrijeme provedeno sa djetetom, pretpostavljala sam da se i meni mogu dopisati 3 mjeseca. Na Mirovinskom kazu da NE. Meni to stvarno nije logicno...

Zanima me Vase pravno misljenje o mom slucaju?

Hvala unaprijed na odgovoru

Lijep pozdrav

Olga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavka rada u punom radnom vremenu

Članak 32.

Ako je za stjecanje određenih prava iz radnog odnosa ili u vezi s radnim odnosom važno prethodno trajanje radnog odnosa, razdoblja rodiljnog, roditeljskog, posvojiteljskog dopusta, rada s polovicom punog radnog vremena, rada s polovicom punog radnog vremena radi pojačane brige i njege djeteta, dopusta trudnice ili majke koja doji dijete, te dopusta ili rada s polovicom punog radnog vremena radi brige i njege djeteta s težim smetnjama u razvoju, smatrat će se vremenom provedenim na radu u punom radnom vremenu.

 

 

Molim mišljenje ostalih.

I još nešto gospođo. Nisam se jednom susreo s krivim tumačenjem na svoju štetu u MIORH-u, a koju sam ispravio upitom na adresu:http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=21

 


Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je odgovor sa HZMO-a:

Poštovana,

 

na temelju članka 14. Zakona o mirovinskom osiguranju „Na osobni zahtjev obvezno je osiguran roditelj koji obavlja roditeljske dužnosti u prvoj godini života djeteta, a nije obvezno osiguran po drugoj osnovi, ako je dijete hrvatski državljanin i ako roditelj i dijete imaju prebivalište u Republici Hrvatskoj. Rođenjem sljedećeg djeteta, prije navršene prve godine života prethodnog djeteta, prestaje pravo na obvezno osiguranje po prethodno rođenom djetetu.“

Budući da Vi niste nezaposlena osoba, jer ste zaposleni na neodređeno vrijeme s nepunim radnim vremenom, a sada koristite roditeljski dopust, na Vas se ova odredba Zakona ne može primijeniti.

 

S poštovanjem

 

Da li se oni vode iskljucivo ZOMO?da li postoji prednost ili jacina jednog zakona pred drugim?jer ovim njihovim clankom 14. meni je zapravo uskraceno pravo koje mi daje Zakon o radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija