Jump to content

Obnova postupka na upravnom sudu


jope

Preporučene objave

Predao sam Tužbu Upravnom sudu RH zbog negativnog drugostupanjskog rješenja za priznanje prava na invalidsku mirovinu ranjenika HVO temeljem Ugovora HVO.

Dobio sam rješenje "Tužba se odbacuje" .

Iz razloga što kao tužitelj koji živim u inozemstvu(BiH) nisam u Tužbi naveo punomoćnika za prijem pošte(pismena).

Sud me uopće nije pozvao da naknadno ispravim taj propust ,te je bez rasprave odbacio Tužbu. Da li imam pravo na obnovu postupka i li koji drugi pravni lijek?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Molim odgovor na pitanje:

Da li je definisan rok do kad pripadnici HVO mogu pokrenuti obnovu postupka, a prema Ugovoru između RH I BIH (zahtjev za priznavanje invalidske mirovine je odbijen ; žalba podnesena u zakonskom roku i takođe odbijenu; tužbu na drugostupanjsko rješenje nisam podnosio)?!

Imam priznato svojstvo RVI 30% u BiH, a u rješenju za invalidsku mirovinu mi stoji da kod mene nije utvrđena opšta niti profesionalna nesposobnost!

 

Imam li više ikakvih mogućnosti da ostvarim pravo na invalidsku mirovinu po tom Ugovoru (napominjem da sam na Zavodu za zapošljavanje i ne mogu obavljati posao za koji sam se školovao zbog specifičnosti radnog mjesta i vrste invalidnosti-natkoljenica )???!!!

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija