Jump to content

Prenamjena kvadrature stana - promjena projekta


Bigguy

Preporučene objave

Pozdrav svima.

Zamolio bi za pomoć oko pitanja proširenja stambenog prostora/zatvaranja balkona.

Naime, u stanu imam balkon koji ima cca 10m2, ali supruga i ja željeli bismo napraviti još jednu sobu  i ''pomaknuti'' zid od boravka tako da dobijemo cca 6m2 dodatnog prostora i smanjimo balkon - za nas dvoje i više nego dovoljno :-D. Ne pada mi na pamet ovo raditi bez legalizacije zato jer je stan vidljiv sa ceste, ali riječ je i o novom objektu (uporabna dozvola izdana u 5. mjesecu prošle godine).

Zanimalo bi me što je sve potrebno da bi se ova priča odradila kako treba. Znam da mi treba dozvola od projektanta jer su sve zgrade zaštićeni projekti, ali trebam odobrenje i suvlasnika (mislim da mi trebaju svi potpisi, a ne 50%+1 - molim ispravite me ukoliko griješim)

Zanima me što bi mi dalje bilo potrebno sa pravne strane? Da li na razgovor sa projektantima trebam imati nekakvu dodatnu dokumentaciju tipa izvedbeni projekt i sl. ili ne?

Koliki bi to u konačnici bio trošak po pitanju ishođenja svih papira?

Molio bi i neki link ako me netko može uputiti na neke pisane materijale na ovu temu.

Ako netko ima nekakav dobar savjet po ovom pitanju i više je nego dobrodošao. Znam da projektanti nisu baš ''ludi'' oko diranja građevina....pa eventualno neki savjet oko pristupa sa moje strane bi bio vrlo koristan.

Svima zahvaljujem unaprijed.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija