Jump to content

Ina83

Korisnik
  • Broj objava

    78
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

  1. Hvala na odgovoru. Po tome ispada da radnik neovisno je li imao prekid radnog odnosa ili ne ima pravo na puni godišnji odmor nakon 6mj neprekinutog rada kod tog poslodavca, a do 6mj rada ima pravo na razmjerni godišnji odmor. U mom slučaju radnik će imati pravo na puni godišnji odmor za 2019. godinu 1.11.2019. godine? Onda u stavku 3. u članka 77. ZR-a : "(3) Radnik koji se prvi put zaposli ili koji ima prekid između dva radna odnosa duži od osam dana, stječe pravo na godišnji odmor određen na način iz stavaka 1. i 2. ovoga članka, nakon šest mjeseci neprekidnog radnog odnosa kod to
  2. Poštovani, molim vas za pomoć jer me totalno zbunjuju odredbe Zakona o radu u pogledu godišnjeg odmora. Radnik je počeo s radom kod nas na neodređeno 1.4.2019. s probnim rokom od 6 mjeseci. Prethodno je radio kod drugog poslodavca 5 godina kod kojeg mu je radni odnos prestao 31.3.2019. godine. Ima li on pravo na cijeli godišnji odmor kod nas za 2019. godinu s obzirom da nema prekida između dva radna odnosa? Zahvaljujem
  3. Dakle,nakon mjesec dana. Zahvaljujem na odgovoru. Nisam bila sigurna jesam li dobro protumačila. Hvala
  4. Pozdrav svima, da ne otvaram novu temu molim za pojašnjenje ako netko zna. Radnik je dobio otkaz uz otkazni rok mjesec dana i tijekom otkaznog roka oslobođen je obveze rada. 2 dana nakon primitka otkaza planira otvoriti bolovanje. Prestaje li mu radni odnos istekom otkaznog roka tj. mjesec dana od primitka odluke o otkazu (dakle kao da nema bolovanja) ili tek nakon maksimalno 6 mjeseci (ovisno koliko će bolovanje trajati)?
  5. Hvala vam na odgovoru.Toga sam svjesna i radniku će biti plaćeno sve koliko treba trajati otkazni rok (2 mj plaća+svi doprinosi,godišnji,otpremnina).Mene zanima smijem li mu u odluci odrediti da mu radni odnos prestaje s danom uručenja otkaza uz priznanje svih navedenih prava, znači da mu sve platim odmah i odjavim ga,a ne da čekam 2 mjeseca da protekne otkazni rok?
  6. Pozdrav svima, molim dobre duše za pomoć. Jednom djelatniku dat ćemo poslovno uvjetovan otkaz, isplatiti mu otkazni rok, godišnji, otpremninu, dakle sve što mu zakonski pripada. Međutim direktor zahjeva da radnik prestane s radom isti dan tj. da mu s danom otkaza napravim i odjavu s HZMO. Ja bih napisala odluku u skladu s čl. 122. st. 4 Zakona o radu, ali ne znam je li zakonski dopušteno napisati npr. Radniku na zahtjev poslodavca radni odnos prestaje s danom tim i tim te će mu se priznati sva prava kao da je radio do isteka otkaznog roka i napraviti mu odjavu s HZMO. Ili mora o
  7. Puno Vam hvala na odgovoru, svakako smo razmišljali i o toj opciji, ali kako nam je korisnik kredita malo nepouzdan činilo nam se prihvatljivije to riješiti direktno s bankom. U svakom slučaju, čini se da je to jedina opcija u ovom slučaju. Još jednom puno hvala svima.
  8. Poštovani gospodine Matrix, potpuno se slažem s Vašom konstatacijom da je pravo banke da drži hipoteku do potpune otplate kredita. Zanima me, postoji li bilo koja pravna mogućnost "prisiliti" banku da izda brisovno očitovanje za dio stanova? Korisnik kredita bi trebao isplatiti zadnju ratu kredita 2022 godine što je zaista puno vremena.
  9. Molim za pomoć ako itko zna. Kupili smo 5 stanova na kojim je uknjižena hipoteka u korist banke. Stanovi su kupljeni od pravne osobe, a upisana hipoteka odnosi se na kredit fizičke osobe (koja nije bila vlasnik stanova već je pravna osoba bila založni dužnik). Fizička osoba je vratila dio kredita i dalje ga vraća i iznos kredita se dosta smanjio. Kako je dug smanjen, a vrijednost svih stanova na kojima je upisana hipoteka višestruko premašuje preostali iznos duga predložili smo banci da obriše hipoteke sa dijela stanova, a na ostalima da zadrži do otplate kredita. Banka je to odbila.
  10. Molim za pomoć nekoga tko zna ili je imao sličan slučaj. U tijeku je parnični postupak zbog naknade štete između 2 pravne osobe i u tom sporu je izdana privremena mjera zabrane stavljanja na tržište određenih proizvoda. Ta privremena mjera izdana je na temelju rješenja upravnog tijela. Tijekom trajanja parničnog postupka pokrenut je upravni postupak radi poništenja rješenja koji je osnov privremene mjere koju sam spomenula i upravno tijelo je to rješenje poništilo (sada je u tijeku žalba, pa stoga to rješenje kojim se poništava upravno rješenje još nije pravomoćno). Suprotna strana bi povu
  11. Puno vam hvala obojici na angažmanu i brzom odgovoru. Nije mi poznato na koji način je utvrđeno da se radi o nestručnim radovima, ali se slažem da je to bitno za možebitni postupak. Mi nismo javnopravno tijelo da bi nas ZOUP obvezivao da odgovoramo na svako pismeno, ali se slažem s gsp. Mato1 da bi možda bilo profesionalno odgovoriti na prigovor. Još jednom vam zahvaljujem obojici.
  12. Zahvaljujem na brzom odgovoru. Zanima me samo postoji li za nas sankcija ukoliko ne odgovorimo. Ne ulazim u mogućnost tužbe, ali tako bi realno svatko mogao slati prigovore i mi bi morali na to odgovarati. Ne znam zašto izvođač nije uložio prigovor već investitor, pa stoga pretpostavljam da izvođaču naše odbijanje reklamacije nije sporno. Materijal nismo prodali investitoru niti je on sam nabavljao materijal već je to radio izvođač. Ažurirano Naš djelatnik na terenu (dipl.ing.građevine) je utvrđivao stručnost radova, te je ispitana čvrstoća materijala. Ne znam točne detalje kako je to
  13. Da ne otvaram novu temu, ljubazno molim za odgovor. Radim u tvrtki koja je bavi proizvodnjom građevinskog materijala. Radimo isključivo s pravnim osobama, a to su uglavnom velike trgovine. Od našeg kupca je jedna građevinska tvrtka kupila naš proizvod i ugradila ga u obiteljsku kuću investitora. Nakon 9 mj došlo je do nekih pukotina na obiteljskoj kući investitora i građevinska tvrtka koja je radila radove (izvođač) na toj kući uložila je prigovor na naš materijal. Mi smo materijal ispitali i otklonili prigovor jer je utvrđeno da radovi nisu stručno izvedeni. Na taj naš odgovor (koji je
  14. Da ne otvaram novu temu, molim odgovor ukoliko netko zna - kada zastarijeva pravo naplate boravišne pristojbe? Dobila sam jučer obavijest od Carinske uprave o provođenju nadzora nad uplatom boravišne pristojbe u kojoj se navodi da imam neplaćenu pristojbu iz 2011. godine (od 01.09.-30.09.2011.) i traži se da se očitujem o činjenicama u vezi navedenog. Nije mi poznato da postoji neko dugovanje niti sam što dobivala u tom razdoblju da platim (vlasnik sam kuće za odmor). Sad nisam sigurna je li za navedeno nastupila zastara. Unaprijed zahvaljujem.
×
×
  • Napravi novi...