Jump to content

area

Korisnik
  • Broj objava

    26
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Sve što je area objavio

  1. Zaprimila sam rjesenje o ovrsi 16.01.2019., a na njemu je datum zaprimanja od ovrhovoditelja i pisanja javnog biljeznika 05.12.2018. Nije li rjesenje moralo biti otpremljeno u roku 1 mjeseca? Dug od 316 kn cu platiti u toku 8 dana. Trebam li pisati prigovor na navedene datume i trosak javnog biljeznika od 300 kn? Molim za savjet.
  2. Od 2012.g. imam prijavljeno prebivaliste u Crikvenici i tu povremeno zivim. Za 2016. Utvrdjen mi je porez na kucu za odmor na szo sam se zalila te je sada stiglo drugostupanjsko rjesenje Ministarstva financija da se zalba odbija. U 2017. I ove godine iznajmljujem taj stan i placam porez. Moram li placati oba poreza? Ako ne, sto i gdje poduzeti
  3. Nakon rjesenja o izdvajanju iz parcele tj. o utvrdjivanju gradjevne cestice s geodetskom smo kucom dogovorili izradu elaborata, ovjeru i upis u zemljisne knjige za 3.000,00 kn. Cekalo se skoro 2 godine na to da bi oni sada rekli da ne mogu izvrsiti upis jer se mora ishoditi potpis svih navedenih vlasnija cijele cestice. Stvarno stanje je da ima 7 vlasnika, neki su umrli, neki obesteceni od Grada, neki odselili bez traga... Za izradu elaborata traze 3.000 kn bez upisa i da si mi sami nadjemo odvjetnika koji ce to rijesiti i naravno platimo ga. Sto sada uciniti? Koji je pravi put i da li je istina da se ne.moze provesti upis, mozemo li sami to rijesiti? Kako je rjesenje o utvrdjivanju cestice dobilo pravomocnost iako se samo 1 osoba odazvala, a ostale su nepoznate? Kako ovo rijesiti?
  4. Kupila sam dozvoljenu gradnju, sagradila stubiste, etazu i kroviste. U kupoprodajnom ugovoru je elegantno zaobidjeno pitanje zemljista. Ne pise niti da imamo niti da nemamo pravo. Prodavatelj je stalno obecavao da ce nam dati parking ili da sagradimo garazu u dvoristu jer se parkiramo na cesti. Umro je i nije rijesio nista. Sada njegov nasljednik trazi od mene suglasnost da sagradi sebi garazu u dvorist Imam li pravo na zemljiste?
  5. I ja imam slican problem, radi se o racunu iz 8.mj 2012. Dali su agenciji na naplatu a nije doslo rjedenje o ovrsi. Kad je zastara?
  6. Pa i to bi islo, vratiti u stanje da imam otvoren pravni lije na presudu. Na reviziju ne mogu ici jer je iznos manji od 200.000 kn ali na ustavnu tuzbu mogu. Kako bi ti izvela?
  7. Zanima me postoji li u Zakonu neka opcija za povrat u prijašnje stanje?
  8. Obrt po sili zakona prestao s radom 31.12.1996. Kako nisam dobio rješenje nisam niti znao, nastavio s radom kao i do tada, imao radnike, podnosio prijave i sl. Od 01.02.1998. do 01.03.2000. bio na bolovanju i primao naknadu. Dana 12.12.2001. dolazi rješenje o ovrsi gdje traže da vratim primljenu naknadu za vrijeme bolovanja. Uzimam odvjetnika, nakon svega Županijski sud donosi presudu u korist HZZO-a 15.04.16., odvjetnik prima 02.06.16., a meni šalje dopis 19.07.16. da platim sudsku pristojbu Općinskom građanskom sudu. Nakon kontakta dobijem uputu da presliku iskaznice Domovinskog rata dostavim direktno na spis kako bi me oslobodili plaćanja. Nakon toga 24.11.16. dobijem opomenu po presudi gdje traže da hitno da uplatim traženi iznos. Odlazim odvjetniku 28.11.16.i prvi put saznajem kad je bila presuda i da je prošao rok 30 dana bilo za reviziju bilo za ustavnu tužbu. Ima li ikakva mogućnost da dalje poduzmem nešto sam, bilo kakva pravna opcija, pokretanje novog postupka ili bilo što, ikakva mogućnost nakon propuštenog roka?
  9. Svakako odgovori slazes li se s povlacenjem jer se meni dogodilo da sam mislila da ako ne odgovorim u roku da se slazem s tim, jer mi nisu niti napisali da moram odgovoriti. Troskova nisam imala i nisam nista odgovorila. Sad mi je doslo da platim 100 kn jer sam kao pokrenula tuzbu.
  10. Molim pomoc. Nakon ovrsnog rjesenja iako je uslijedila zalba na isto jer je na dio duga u trenutku donosenja vec nastupila zastara, sud donosi rjesenje o uknjizbi zaloznog prava i isto provodi. Niz godina pokusavam istjerati svoje pravo i stize II stupanjsko rjesenje koje potvrdjuje da je trebalo o zalbi odlucivati prije nego je zasnovano zalozno pravo te da I stupanjsko tijelo nije postupilo pravilno i zakonito. Nakon zastare u cjelokupnom potrazivanju odim 750 kn koje je duznik uplato ministarstvo dinancija Porezna uprava dostavlja Drzavnom odvjetnistvu zahtjev za nrisanje zaloznog prava. zbog dugog cekanja na moju pozurnicu dobijem odgovor ODO-a da su isto zaprimili i opomenu pred utuzenje za trosak postupka od 2.500 kn. Taj iznos je bio odredjen visinom zaloga. Kako isti nije bio tocan nije ni iznos osiguranja tocan i nisu se smjeli uopce upusati zbog nepostivanja procedure i zalbenih rokova, zanima me moram li platiti trazeno da bi se izvrsilo brisanje i sto poduzeti u ovom slzcaju da ne dodje do utuzenja. Sve traje od 8.2.2007.g.
  11. Svi imamo slicnih problema. Ja sam skupila nekih starih dnevnih parkirnih karti od 2011., 2012., 2013.g. tj. opomene na kojima pise "opomena pred ovrhu". Pozvala sam se na zastaru obzirom da nije donijeto rjesenje o ovrsi. Dobila sam odgovor da trazbine zastarijevaju za 5 godina i da nije nastupila zastara. Nije mi jasno o kojoj trazbini govore kad ovrha nije pokrenuta. Jesu li u pravu?
  12. Nakon sto je tuzitelj odustao od ovrhe, dobila sam ja kao tuzenik obavijest od suda o tome i rok u kojem mogu traziti naknadu troskova. Koje vrste su to troskovi, odnosno sto tu spada? Jesu li to sudski, javnobiljeznicki troskovi ili nedto drugo?
  13. Cijela parcela imala je jedan saht tj. jedan vodomjer koji glasi na moje ime, a na parceli su jos 3 manja objekta. Rjesenjem o parcelaciji ja se izdvajam iz parcele, vodomjer ostaje u nasem dijelu i dalje na moje ime. Jesam li duzan i dalje davati ostalima na parceli da koriste moj vodomjer i dijeliti trosak potrosnje, a ako nisam koje radnje trebam poduzeti za odvajanje?
  14. Nosioc sam vodomjera, izgradio sahtu i s njom dobio i ostale stanare na toj cestici koji svi zive pod jednim krovom. Potrosnju smo dijelili i tesko naplacivali. Dosao je novi vlasnik u prostor zadnji u tom nizu, dolazi vodovod i bez mojeg potpisa i suglasnosti u mojoj sahti postavljaju sat za njega tj. Odvaja se iza moga sata. Nakon toga i dalje dolazi jedna uplatnica na moje ime. Covjek je gradio i napravio racun od 1200 kn. Ostali stanari ne zele platiti. U medjuvremenu se iz parcele izdvajam. Kako sam ulicni objekt moja se parcela izdvaja i pored moje ostaje cca 2,5 m prolaza te se nastavlja u dvoriste njihova parcela. Prema tome imaju svoj prolaz i prostora za izgradnju svoje sahte. Jesam li obvezan sada drugoj parceli dozvoliti koristenje ili mogu traziti da se odvoje. Kome se obratiti i na ciji trosak bi islo odvajanje?
  15. area

    Naplata plina

    Poštovani bovu, hvala na savjetu, napisala sam žalbu ali nisam sigurna trebam li u njoj samo pobijati vremenski period i količinu potrošnje iliodmah navesti pravi period potrošnje ili to navesti tek u žalbi Povjerenstvu za reklamacije? Hvala
  16. area

    Naplata plina

    Molim HITAN odgovor na pitanje vezano za naplatu plina koji sam uputila prije 5 dana, kako bih znala reagirati i postupiti. Radi se od iznosu od 30.000 kn. Bojim se da će mi isključiti plin.
  17. area

    Naplata plina

    Molim hitan odgovor na moje pitanje od neki dan. Imam jos sami 2 dana da odlucim kako i sto dalje. Hvala
  18. area

    Naplata plina

    Evo mene opet, djelatnik iz Plinare je bio očitati plin i dobila sam obračun. Dakle, od 2011.g.nitko nije očitao potrošnju niti je ikad došla ijedna uplatnica. Sada na obračunu piše da je to potrošnja od 01.01.16. do 31.3.16., a navedeno je stanje plinomjera od 2011.g. i sadašnje stanje. Ja to ne razumijem. Neki mi kažu piši žalbu (a na što?), drugi kažu to je zastara, računa se samo zadnja godina (a kako kad nemam uplatnice za taj period?), kakve su to sad transakcije i imam li ikakve mogućnosti umanjiti iznos koji se potražuje?
  19. Majka i ja suvlasnice smo kuce u kojoj zivi moj brat. Tu kucu zelimo da nakon majcine smrti naslijedi brat. Kako na toj ostavinskoj ja ne mogu pokloniti svoj dio brat, da li da ja svoj dio sada darujem majci pa na ostavinskoj on naslijedi uz moje odricanje sve ili da poklonim njemu. Placa li se u oba slucaja porez i.koliko? Kuca je sagradjena u Dubravi 1964., i ima75 kvadrata.
  20. U svakom slucaju hvala. Danas su iz Banke zvali 4 puta i slali mail da posaljem dopis sudu da pristajem na nagodbu. Ipak cu u srijedu otici na sud.
  21. Ocito moram ponovo objasniti. Kredit jos nije otplacen. Jos treba otplatiti 5.800 kn plus sudski troskovi 1850. I ti troskovi su toliki ako pristanem na nagodbu inace su kazu duplo veci. Dakle, uz gore navedena dogadjanja tijekom otplate kredita nude nagodbu da ja platim u ratama kao do sada po 740 kn tih 3.356, a oni mi otpusu 4.300 kn. Zanima me kakve su mi sanse na sudu jer niti jedan mjesec nije preskoceno placanje ali nije placano u punom iznosu s tim da se u toku otplate dogodilo i to jednogodisnje uplacivanje na tudji racun. Sto je za mene povoljnije ici na nagodbu ili ostati kod suda? Molim brzi savjet jer u srijedu je zakazano rociste. Hvala puno
  22. Ocito smo se krivo razumjeli. Taj kredit jos uvijek otplacujem, jos nije gotov bez obzira na gresku broja partije. Sud se nastavio vezano za ovrhu tj. Zato sto se nije uplacivao cijeli iznos kredita i moj prigovor na ovrsno rjesenje kao i njegov trosak.
  23. Sudužnik sam u kreditu koji je dužnik prestao plaćati. Isti sam preuzela. Zbog bolovanja nije se mogla od plaće uzimati cijela rata, već koliko se moglo. Odlazim u mirovinu koja je 2.400 kn, odem u banku da ne dodje do prekida otplate i dam trajni nalog da mi uzimaju svaki mjesec 1/3 plaće i to počinje. Dolazi rješenje o ovrsi na koje se žalim i sud isto stavlja van snage. Unatoč tome Erste banka odma po primitku rješenja, bez obzira na žalbu, počinje sa ovrhom, pa ja u tom slučaju povlačim trajni nalog jer ne bi imala od čega živjeti. Nakon godinu dana kako se plaća po ovrsi u Mirovinskom saznam da godinu dana nisam uplatila niti kune. Razlog?? Banka je Mirovinskom poslala krivi broj partije te je taj novac uplaćivan ne nečiji tuđi račun. Izvrši se prebacivanje novca. Sudu dostavljam kronologiju svega što se dešavalo. Sud se nastavlja, tj. sud je u 3. mjesecu o.g. Neki dan me zovu iz odvjetničkog društva i traže nagodbu. Pristajem, ali ne želim platiti sudske troškove jer niti u jednom trenutku nisam prestala plaćati kirediti jer se istog želim riješiti. Dug kredita sada je 4.300 + 1.500 = 5.800 kn. Od mene traže da platim tu 1.500 + 1.875 kn sudskih troškova = 3.356,71 u rate, znači, otpisali bi 4.300 kn, te da dostavim sudu prije ročišta dopis s izjavom da smo u vanparničnoj nagodbi, tj. da sam na nju pristala. Molim vas, moram li platiti te sudske troškove i po vašem mišljenju kakav bi bio ishod suda i je li bolje da pristanem na ovu nagodbu?
×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija