Jump to content

Potpuno izvlastenje zbog gradnje ceste


Corrado

Preporučene objave

Postovani, grad kao korisnik izvlastenja narucioc je elaborata procjene. Predmet procjene su cestice u vlasnistvu privatnih osoba I cestice u vlasnistvu grada lezecu odmah do moje cestice.

Procjenitelj je utvrdio vrijednost cestica, medjutim grad se žali te dostavlja kupoprodajne ugovore u kojima je grad prodavao terene za manje iznose. Procjenitelj uvazava prijedlog grada I smanjuje vrijednost moje cestice, no vrijednost cestice u vlasnistvu grada ostaje nepromjenjena. 

Da li je ovo normalna praksa u RH? Nije li dostavljeni kupoprodajni ugovor trebao umanjiti vrijednost  moje cestice ali I cestice u vlasnistvu grada. 

Da li preporucate angaziranje pravnika za ove poslove? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Corrado je napisao:

Postovani, grad kao korisnik izvlastenja narucioc je elaborata procjene. Predmet procjene su cestice u vlasnistvu privatnih osoba I cestice u vlasnistvu grada lezecu odmah do moje cestice.

...Da li je ovo normalna praksa u RH? Nije li dostavljeni kupoprodajni ugovor trebao umanjiti vrijednost  moje cestice ali I cestice u vlasnistvu grada. 

Formalno, da.

Ali ako je grad naručitelj izvlaštenja, onda u stvarnosti čestice u vlasnistvu grada i nisu predmet izvlaštenja...?

prije 9 sati , Corrado je napisao:

 

Procjenitelj je utvrdio vrijednost cestica, medjutim grad se žali te dostavlja kupoprodajne ugovore u kojima je grad prodavao terene za manje iznose. Procjenitelj uvazava prijedlog grada I smanjuje vrijednost moje cestice, no vrijednost cestice u vlasnistvu grada ostaje nepromjenjena. 

Te procjene su često 'odokativne', i u prvilu se ravnaju prema nekim tabelama porezne uprave gdje su vrijednsti prenapuhane. Ako je grad stvarno prodavao neke čestice na tržišnoj osnovi, preko javnog natječaja (a ne ispod stola gradonačenikovim kumovima), a čestice su na sličnim mikrolokacijama, onda to jesu neke referentne vrijednosti. 

prije 9 sati , Corrado je napisao:

Da li preporucate angaziranje pravnika za ove poslove? Hvala

Voditi spor ima smisla jedino ako možete dokazivati da se negdje u okolini prodala kakva čestica po znatno višoj cijeni.

Iz prakse izvlaštenja znam da su procjene po provinciji takve da bi vlasnik jako teško našao kupca čak i da prodaje po cijeni koja je pola od procjenjene vrijednosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dogovor je bio da ce nas grad obrstetiti za izvlastenje ustupanjen kč lezece uz nasu cesticu. Isti procjenitelj procijenio obje cestice sa time da je naknadno korigirao cijenu nase cestice. Ti ugovori dostavljeni od strane grada trebali su korigirati I cijenu gradske cestice. Ima li smisla poslati dopid gradu sa namjerom postizanja dogovora da idti procjemitelj po istom principu procjeni obje cestice?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Corrado je napisao:

Dogovor je bio da ce nas grad obrstetiti za izvlastenje ustupanjen kč lezece uz nasu cesticu. Isti procjenitelj procijenio obje cestice sa time da je naknadno korigirao cijenu nase cestice. Ti ugovori dostavljeni od strane grada trebali su korigirati I cijenu gradske cestice. Ima li smisla poslati dopid gradu sa namjerom postizanja dogovora da idti procjemitelj po istom principu procjeni obje cestice?

U ovakvom slučaju, deffinitivno imate argument za prigovor. Ako su čestice na istoj lokaciji, nema opravdanja da su procjenjene različito.

 

uređeno: od felixx
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija