Jump to content

Dopunsko zdravstveno osiguranje


ValentinaVinko

Preporučene objave

E ovako.. Kod mene je situacija sljedeća. Od prošle godine moji roditelji i ja imamo pravo na besplatno dopunsko jer smo nezaposleni. Ja sam se ovaj mjesec vjenčala i ostala na istoj adresi s roditeljima, a suprug je u Njemačkoj, tamo ima boravište, a u Hr prebivalište kod svojih roditelja. Naravno on uzdržava samo mene, a ne i moje roditelje. E sad, prema jednoj info u Hzzo-u ja nemam više pravo za besplatno dopunsko što mi je i logično, ali prema drugoj info nemaju više ni moji roditelji jer se prema njima on vodi kao član našeg kućanstva. Mene zanima kako je to moguće i ima li to uopće pravnu osnovu jer ne vidim poveznicu da njegova primanja utječu na njih? Također me zanima kada ispunjavam izjavu o članovima kućanstva koga bi ja trebala navoditi, a koga moji roditelji? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Miljko je napisao:

HZZO referenti smatraju da ako je podnositelj zahtjeva u braku da je onda i bračni drug dio kućanstva bez obzira na to gdje mu je prebivalište 

Ako je prebivalište nebitno, temeljem čega su zaključili da je sada muž dio ženinog kućanstva, odnosno kako nisu zaključili da je žena novi član u muževom kućanstvu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Ako je prebivalište nebitno, temeljem čega su zaključili da je sada muž dio ženinog kućanstva, odnosno kako nisu zaključili da je žena novi član u muževom kućanstvu?

Zbog prebivališta pokretačice. Da je i ona prijavljena kod svekra i svekrve podveli bi je pod člana tamo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija