Jump to content

Vracanje na posao nakon dvije godine bolovanja


407

Preporučene objave

Pozdrav

Na bolovanju sam preko dvije godine,operirala sam kraljeznicu u 9 mj.2020.Inače sam zaposlena u trgovini,dosta prisutne fizikalije.Uskoro nakon svih terapija i pretraga planiram na posao.Čula sam da postoji mogućnost rada na pola radnog vremena 60 dana dok se ja nebi priviknula malo na posao.Zanima me šta moram poduzeti da ostvarim i iskoristim to pravo,šta mi je činiti? Moja doktorica opce prakse nezna nista konkretno.Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,znaci zaposlena sam u trgovini kod privatnika,fizicki teski posao u pitanju.Operirala sam kičmu i sad bi trebala poceti lagano raditi tj.vratiti se na posao.Doktorica i lijecnicko povjerenstvo su se slozili da zakonski imam pravo raditi 4 sata a 4 se vodim na bolovanju u trajanju 60 dana.To je radi prilagodbe.Danas sam bila kod poslodavca i najavila svoj povratak tako kako mi je receno.Razgovarala sam s pravnicom u firmi koja se slozila s tim i da me se stavi u veci ducan gdje radi vise ljudi da se lakse priviknem.Maloprije sam isla doktorici da odradi te doznake i pocnem sutra tako raditi ali mi zvoni telefon i zove pravnica da su se ona direktor i gazda usukladili i trenutno mi nemogu omoguciti posao na pola radnog vremena da nek velim doktorici da me zadrzi jos koji dan dok ne odluce sta ce smenom.Doktorica poludjela dala jos doznaku za prosli mjesec i jednu za danasnji dan a sutra da joj kazem sta su oni odlucili.Sad me zanima imam li ikakva prava?Mozda godisnji,na bolovanju sam od 2019 god. Imam li pravo na godisnji prije ako mi misle dati otkaz?Mogu li mi dati otkaz?Inace sam u stalnom radnom odnosu.Help

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , 407 je napisao:

Danas sam bila kod poslodavca i najavila svoj povratak tako kako mi je receno.

Ima li ovdje kakve pisane komunikacije ili je sve samo usmeno i od Vas i od dr.?

prije 15 sati , 407 je napisao:

Doktorica poludjela dala jos doznaku za prosli mjesec i jednu za danasnji dan a sutra da joj kazem sta su oni odlucili

Nemaju oni što odlučivati, ako ih niste ništa pismeno zatražili.

prije 15 sati , 407 je napisao:

Doktorica i lijecnicko povjerenstvo su se slozili da zakonski imam pravo raditi 4 sata a 4 se vodim na bolovanju u trajanju 60 dana.

Postoji li ova odluka u pisanom obliku, pa da s njom dođete sutra na svoje radno mjesto?

prije 15 sati , 407 je napisao:

Mogu li mi dati otkaz?

Ne. Za otkaz ugovora o radu postoji zakonski propisana procedura.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 02. 06. 2021. at 8:28, Borbena7 je napisao:

Ima li ovdje kakve pisane komunikacije ili je sve samo usmeno i od Vas i od dr.?

Nemaju oni što odlučivati, ako ih niste ništa pismeno zatražili.

Postoji li ova odluka u pisanom obliku, pa da s njom dođete sutra na svoje radno mjesto?

Ne. Za otkaz ugovora o radu postoji zakonski propisana procedura.

Doktorica je sa lijecnickom komisijom i mojom dokumentacijom odlucila da se meni zatvara bolovanje i radi same fizikalije rada i lakseg povratka i prilagodbe na rad posto je bila operacija kicme da 60 dana radim  na pola radnog vremena a pola se vodim na bolovanju.Poslodavac je prvo pristao i nakon nekoliko sati zvoni telefon da nema radnog mjesta za mene.Da sam ja za njih prebolesna iako sam rekla da cu izvrsavat sve obveze osim dizanja punog sanduka i plinskih boca sama,ali to njimane odgovara.Rekli mi da mi mogu do kraja ovog mjeseca pisat godisnji to je stari od prosle godine i onda na burzu.E sad mene muci jos jedna stvar zar nemam ja pravo i na godisnji od ove godine??Hvala na odgovorima 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , 407 je napisao:

Poslodavac je prvo pristao i nakon nekoliko sati zvoni telefon da nema radnog mjesta za mene

Da li ste se pojavili na poslu sa dokumentacijom koju Vam je dala doktorica, odnosno komisija? Ako niste, zašto to ne napravite?

prije 4 sati , 407 je napisao:

Rekli mi da mi mogu do kraja ovog mjeseca pisat godisnji to je stari od prosle godine i onda na burzu.

Po korištenju starog godišnjeg odmora imate se pravo vratiti na svoje radno mjesto. Koliko imate ovih dana godišnjeg?

prije 4 sati , 407 je napisao:

E sad mene muci jos jedna stvar zar nemam ja pravo i na godisnji od ove godine??

Imate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 29 minuta, Borbena7 je napisao:

Da li ste se pojavili na poslu sa dokumentacijom koju Vam je dala doktorica, odnosno komisija? Ako niste, zašto to ne napravite?

Po korištenju starog godišnjeg odmora imate se pravo vratiti na svoje radno mjesto. Koliko imate ovih dana godišnjeg?

Imate.

Ja sam dosla poslodavcu i meni je receno da oni nemaju zamene sa mojim dijagnozama mjesta za rad,tj da vise ja nemogu raditi ravnopravno sa drugim radnicima i nebi bili posteno.Otvoreno mi rekli da me ne zele.Njih ne zanima ni moj rad na puno ni na pola vremena.Godisnji mi rekli stari do 30.6 i onda na burzu.Zaposlena sam bila 5.2 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo se Vi po prestanku godišnjeg odmora vratite na svoje radno mjesto. Moguće da će Vam do tada biti i bolje. A poslodavac da bih Vam dao otkaz to mora napraviti pisanim putem, a kada već dobijete tu pisanu odluku, onda se javite. U svakom slučaju nemojte ništa ishitreno potpisivati od dokumenata koje Vam ponudi na potpis. Ništa niste dužni odmah potpisati, slobodno si možete uzeti i nekoliko dana za razmišljanje! Jer o tim potpisanim odlukama ovisi, da li je otkaz zakonit, da li imate pravo na otpremninu i naknadu HZZ.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Samo se Vi po prestanku godišnjeg odmora vratite na svoje radno mjesto. Moguće da će Vam do tada biti i bolje. A poslodavac da bih Vam dao otkaz to mora napraviti pisanim putem, a kada već dobijete tu pisanu odluku, onda se javite. U svakom slučaju nemojte ništa ishitreno potpisivati od dokumenata koje Vam ponudi na potpis. Ništa niste dužni odmah potpisati, slobodno si možete uzeti i nekoliko dana za razmišljanje! Jer o tim potpisanim odlukama ovisi, da li je otkaz zakonit, da li imate pravo na otpremninu i naknadu HZZ.

Znaci ja mogu uzet papir koji ce mi dati da potpisem i uzet ga da ga proucim dan dva pa tek onda eventualno da potpisem?Hvala vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, 407 je napisao:

Znaci ja mogu uzet papir koji ce mi dati da potpisem i uzet ga da ga proucim dan dva pa tek onda eventualno da potpisem?

Tako je. Imate pravo razmisliti i nemojte se dati nagovoriti da pod pritiskom nešto potišete. Ako poslodavac smatra da trebate dobiti otkaz, onda neka to lijepo pisano i obrazloži, a Vi ćete potom odlučiti što ćete poduzeti. Samo hrabro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Borbena7 je napisao:

Tako je. Imate pravo razmisliti i nemojte se dati nagovoriti da pod pritiskom nešto potišete. Ako poslodavac smatra da trebate dobiti otkaz, onda neka to lijepo pisano i obrazloži, a Vi ćete potom odlučiti što ćete poduzeti. Samo hrabro.

Hvala,jer mene je strah da me ne smuva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, 407 je napisao:

mene je strah da me ne smuva.

Nema Vas čega biti strah. Njegova usmena riječ nema nikakav pravni učinak, tako da Vam je za bilo kakvu promjenu po radnom odnosu dužan dati pisanu odluku. A Vi mu recite da ćete je odnijeti svom odvjetniku, pa da ćete se očitovati. I to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija