Jump to content

Marihuana


Plet

Preporučene objave

Dobar dan i pozdrav svima.

Pao sam sa 7g trave i to je uglavnom to. Odveli me u stanicu napisali prijavu i doci ce poziv za sud itd. itd.

Ono sto mene zanima je slijedece:

Koliku kaznu mogu očekivati? Policajac mi je na kraju rekao da nas sudu priznam sve, kazem da mi je zao i te floskule i da mi mozda smanje kaznu i daju neki dobrotvoran rad ili testiranje. Je li istina ovo?

Drugo, taj poziv za sud (plava koverta) bi trebala doci na kucnu adresu. Nakon koliko vremena to uopce stize? Hoce li doci u sanducic ili bas ja moram to preuzeti? Moze li se dogovoriti da to ne dolazi na kucnu adresu nego da ja preuzmem to u PP?

I trece, hocu li vise biti u mogucnosti izvaditi potvrdu da se protiv mene ne vodi nikakav kazneni postupak?

Unaprijed hvala.

Edit: Ne znam jesam li pogodio mjesto za temu. Ako nisam premjestite.

uređeno: od Plet
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 15. 03. 2022. at 14:54, Plet je napisao:

Koliku kaznu mogu očekivati?

Novčana kazna od 5000 kuna, sud (uz priznanje, kajanje, olakotne okolnosti...) smanjuje na oko 2000 kn, a ima na forumu i iskustvo gdje je smanjeno na 700 kn.

 

Na 15. 03. 2022. at 14:54, Plet je napisao:

Policajac mi je na kraju rekao da nas sudu priznam sve, kazem da mi je zao i te floskule i da mi mozda smanje kaznu i daju neki dobrotvoran rad ili testiranje. Je li istina ovo?

Da, priznanje je uvjet za ublažavanje kazne.

 

Na 15. 03. 2022. at 14:54, Plet je napisao:

Drugo, taj poziv za sud (plava koverta) bi trebala doci na kucnu adresu. Nakon koliko vremena to uopce stize? Hoce li doci u sanducic ili bas ja moram to preuzeti? Moze li se dogovoriti da to ne dolazi na kucnu adresu nego da ja preuzmem to u PP?

Koje si papire sad dobio? Prekršajni nalog ili obavijest da će biti podnesen optužni prijedlog?

 

Na 15. 03. 2022. at 14:54, Plet je napisao:

I trece, hocu li vise biti u mogucnosti izvaditi potvrdu da se protiv mene ne vodi nikakav kazneni postupak?

Da, ovo je prekršajni postupak i potvrda ti je čista.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija